To może być jeden z najgłośniejszych polskich filmów 2020 roku. A na pewno jeden z najbardziej wyczekiwanych przez spore grono odbiorców, szczególnie odbiorczyń. Dzisiaj w końcu poznaliśmy obsadę „365 dni”, czyli ekranizacji głośnej powieści autorstwa Blanki Lipińskiej, porównywanej do „50 twarzy Greya”. Jak zapowiadała jakiś czas temu sprawczyni całego zamieszania, dowiedzieliśmy się, kto wcieli się w rolę młodej kobiety o imieniu Laura, która wyjeżdża na wakacje do Włoch, gdzie zostaje uprowadzona przez przystojnego i niebezpiecznego mafioza, Massimo. Ten szybko zakochuje się w Laurze i daje jej tytułowe 365 dni, aby odwzajemniła jego uczucie. Już wkrótce, bo tuż przed Walentynkami 2020, 7 lutego, przekonamy się, jak z postacią Laury na ekranie poradzi sobie Anna Maria Sieklucka, a Michele Morrone jako Massimo.

AKPA

Zobacz także: Znamy obsadę nowego polskiego serialu Netflixa „W głębi lasu”!

„365 dni” - znamy obsadę filmu na podstawie książki Blanki Lipińskiej! 

Te nazwiska pojawiały się w kontekście obsady już od jakiegoś czasu. Lipińska jednak twardo milczała, pokazując na swoim instagramie jedynie podgrzewające wokół filmu zdjęcia z bohaterami. Obok Anny Marii Siekluckiej, 27-letniej studentki wrocławskiej filii Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, do roli Laury serwisy typowały robiącą karierę w Bollywood 29-letnią Natalię Janoszek. Mimo, że bardzo pasowała do profilu bohaterki książki, a także kobiety pojawiającej się na Instagramie Lipińskiej, wiadomo już, że to nie o nią chodziło. Co nie znaczy jednak, że zabraknie jej w produkcji - zagra ona siostrę głównej bohaterki, Karolinę. Prawdą natomiast okazały się dotychczasowe doniesienia na temat Morrone, włoskiego aktora, który w 2016 roku wziął udział we włoskiej edycji „Tańca z gwiazdami” i zajął drugie miejsce.

Reżyserką filmu jest Barbara Białowąs, którą kojarzyć możecie z filmu „Big Love”, a także z jej niefortunnej polemiki z krytykiem filmowym Michałem Walkiewiczem na temat swojego fabularnego debiutu, kiedy to wykazała się lekkim brakiem dystansu i niestety profesjonalizmu. „365 dni” będzie jej wielkim powrotem na duży ekran po 8 latach od premiery jej poprzedniej fabuły. A kto jeszcze znalazł się w ekipie „365 dni”? Wspomniana już Natalia Janoszek jako siostra Laury, Tomasz Stockinger zagra ojca Laury, Grażyna Szapołowska matkę, przyjaciółkę Laury Magdalena Lamparska, Natasza Urbańska wcieli się w byłą partnerkę Massimo, a Otar Saralidze w brata głównego bohatera. Producentami „365 dni” są Ewa Lewandowska i Tomasz Mandes. W oczekiwaniu na pierwszy zwiastun, zajrzyjcie do naszej galerii powyżej i zobaczcie pierwsze kadry z filmu. 

AKPA

Zobacz także: Jaki film świąteczny najlepiej pasuje do waszego znaku zodiaku?