Planujecie zmianę fryzury, ale nie chcecie, by jej układanie nie zajmowało wam zbyt wiele czasu? Poproście fryzjera o jedną z fryzur, które tej jesieni noszą Francuzki. Macie jak w banku, że będziecie wyglądać szykownie, a codzienna stylizacja nie zajmie wam więcej niż 5 minut. W końcu paryżanki nie lubią zbyt wiele czasu spędzać przed lustrem (a już na pewno nie chcą, wyglądać na takie). Oto 4 uczesania, które są teraz wśród nich najpopularniejsze. Zainspirujcie się – tym bardziej, że coś dla siebie znajdziecie zarówno jeśli lubicie włosy długie jak i krótkie. 

4 fryzury na jesień 2021 w stylu paryżanek – Tak czeszą się teraz Francuzki!

1. „Potargane” włosy z grzywką – Ta fryzura to znak rozpoznawczy paryżanek

Ta fryzura to już znak rozpoznawczy Francuzek. Być może kochają ją dlatego, że optycznie dodaje włosom objętości. Mowa o shag hair, czyli cieniowanych włosach nierównej długości – najlepiej z charakterystycznymi pazurkami przy twarzy. I – w przypadku Francuzek – obowiązkowo z grzywką. Fryzura ma wyglądać jakbyśmy przed chwilą wstały z łóżka, dlatego stylizacja nie zajmie całego poranka. Podstawą jest dobre cięcie – włosy mają wyglądać na naturalnie pofalowane. Skrętu można im dodać spryskując je o poranku solą morską w spreju. Można też wmasować w nie odrobinę olejku. Albo nie robić nic. Fanką jest Louise Verneuil, która stawia na długie włosy w duchu lat 70. 

2. Cavi cut – ulubiona długość Francuzek

Cavi cut? Brzmi skomplikowanie, ale tylko z nazwy. To nic innego jak włosy sięgające obojczyków. Proste lub naturalnie pofalowane – bez różnicy, najważniejsza jest właśnie ta długość. Ulubiona długość włosów Francuzek. Grzywka oczywiście jest tu mile widziana, jak zawsze w przypadku paryżanek. W tym sezonie równie modna co curtain bangs, czyli grzywka jak zasłony w oknie – odsłaniająca środek czoła i rozchodząca się na boki jest grzywka krótka i prosta – do cięcia do obojczyków pasuje doskonale!

3. Długie włosy spięte kokardą – Fryzura Francuzek na jesień 2021

Wolicie dłuższe włosy? Bardzo proszę! Grunt, by wzorem Francuzek zebrać je i związać (lub spiąć) kokardą. Furorę robią bowiem zarówno spinki z kokardami jak i wstążki do włosów albo scrunchie zwieńczone kokardami. I wcale nie trzeba związywać całych włosów lecz jedynie najbardziej zewnętrzne kosmyki. Przykład daje Jeanne Ménard.

4. Pixie cut – Modna fryzura na jesień 2021 – nie tylko wśród Francuzek

Jest też coś dla zwolenniczek krótkich włosów. I to bardzo krótkich włosów. Tej jesieni jedną z najmodniejszych fryzur na jesień 2021 jest bowiem pixie cut – krótkie cięcie, na jakie już dwa lata temu zdecydowała się francuska it-girl Coco Baudelle. Znacznie wcześniej, bo w latach 60. zasłynęła Mia Farrow w „Dziecku Rosemary”. Teraz fankami są także inne gwiazdy.