Świąteczne szaleństwo właśnie się rozpoczyna. Kiedyś kochałaś przygotowywania do Bożego Narodzenia – szukanie prezentów, dekorowanie mieszkania, ubieranie choinki, pieczenie pierniczków. Czekałaś na święta cały rok i naprawdę cieszyłaś się na samą myśl odpoczynku, dobrej zabawy i najpiękniejszych chwil z rodziną czy przyjaciółmi. Ale niestety… Entuzjazm nieco osłabł, gdy święta zaczęły Ci się kojarzyć przede wszystkim ze wścibskimi, niewygodnymi pytaniami, zahaczające o tematy dotyczące Twojego życia prywatnego. Od tamtej pory spotkania z bliskimi przypominają mało profesjonalną rozmowę rekrutacyjną, a nawet przesłuchanie na komisariacie. Te święta mogą jednak wyglądać inaczej. Oto cztery wścibskie pytania, które możesz usłyszeć w Boże Narodzenie i proponowane przez nas odpowiedzi. 

Wścibskie pytania bliskich - jak na nie odpowiadać?

Zajmując miejsce przy wigilijnym stole, czekasz nie na to, gdy na stół wjedzie czerwony barszcz z uszkami, ale kto pierwszy rzuci w Twoją stronę pytanie dotyczące Twojego życia prywatnego. Czy wyścig o bycie najbardziej wścibskim członkiem rodziny wygra dziadek, babcia, ciocia, druga ciocia, mąż cioci, kuzynka, czy o dziwo kuzyn, którego w sumie darzysz sympatią? 

Zobacz także: 10 powodów, dla których w święta lepiej być singlem

Bywa naprawdę ciężko. Jak przeżyć takie spotkanie z rodziną? Nie przejmować się? Wiemy z doświadczenia, że walka z wsadzaniem nosa w nie swoje sprawy wymaga czasem większego poświęcenia. Dlatego, po zasięgnięciu opinii u dziewczyn, które musiały stawić czoło tego rodzaju atakom, mamy kilka sprawdzonych odpowiedzi* na najbardziej wkurzające pytania, które prawdopodobnie znowu usłyszysz w te święta od swoich bliskich.

*Odradzamy, jeżeli użycie ich grozi awanturą stulecia, bo twoi bliscy zapomnieli, co to dystans i poczucie humoru.

4 najbardziej wścibskie pytania, które usłyszysz w święta od rodziny i najlepsze odpowiedzi, jakich możesz udzielić

Pytanie (i odpowiedź) nr 1:

Serdeńko, a ty znalazłaś już swoją druga połówkę?

Nie wujku / ciociu / babciu / dziadku, wolę dwie ćwiartki.

Pytanie nr 2:

To kiedy poznamy tego twojego kawalera?

Czekam aż się rozwiedzie! 

Pytanie nr 3:

No to kiedy ślub?

No właśnie też czekam na jakieś zaproszenie, potańczyłabym na weselu! 

Pytanie nr 4:

Skarbeńku, kiedy ty zamierzasz mieć dziecko?

Jak skończę studia. Doktoranckie.

 

Powodzenia! Znasz jeszcze jakieś odpowiedzi na wścibskie pytania bliskich? Jeśli tak, koniecznie daj nam znać. 

Zobacz także: 5 rzeczy, których w święta powinnaś unikać jak ognia