Pierwsza randka nie zawsze jest idealna

Wszyscy wiemy, jak wyglądają pierwsze randki. Czasem są niezręczne, zawstydzające, pełne niepewności i obaw. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i zaimponować. I w ten sam sposób myśli druga osoba. Ona również nie chce wyjść na byle kogo. Z tego powodu może zakłamywać rzeczywistość, udawać kogoś, kim nie jest i mówić nieprawdę. Przedstawiamy najczęstsze kłamstwa, które pojawiają się na pierwszej randce. Uważaj na nie, a gdy usłyszysz te zdania, dopytaj o więcej szczegółów. Najprawdopodobniej nie są prawdą.

Najczęstsze kłamstwa na pierwszej randce

Czy podczas pierwszej randki usłyszałaś kiedyś te zdania? Jeśli tak, najprawdopodobniej były to kłamstwa. Być może sama miałaś okazję się o tym przekonać. Warto pamiętać jednak o tym, że ludzie (zazwyczaj) nie kłamią ze złej woli, a dlatego, żeby się przypodobać i wywrzeć dobre wrażenie. Mimo wszystko, uważaj na to w co wierzysz.

Mam takie same zainteresowania, jak ty

Na pierwszej randce chodzi o to, żeby się poznać. Dlatego właśnie bardzo dużo mówimy o sobie, swoich pasjach i zainteresowaniach. Zazwyczaj też chodzi o to, żeby spodobać się sobie nawzajem. Więc, gdy opowiadasz z wielkim entuzjazmem o swojej pasji, druga osoba może powiedzieć ci, że to również jej największe hobby. Nawet, jeśli jest to największa bzdura. Ona po prostu chce mieć z tobą coś wspólnego. Z jednej strony jest to dość urocze, ale z drugiej – to nadal jest kłamstwo i masz przez to zakrzywiony obraz osoby, która być może stanie się twoim partnerem. Rozwiązanie? Jeśli usłyszysz, że chłopak „dzieli” z tobą hobby, zacznij pytać go o to. W ten sposób zorientujesz się czy kłamał, czy mówił prawdę.

Dużo zarabiam

Kwestia pieniędzy i zarobków nadal jest dość kontrowersyjna. Na ten temat kłamią najczęściej faceci, ponieważ w społeczeństwie utarło się, że mają oni utrzymywać rodzinę i zapewnić dobrobyt swojej partnerce. Z tego powodu czują oni presję i są w stanie skłamać odnośnie swoich zarobków. Jeśli poruszycie temat pieniędzy warto dać mężczyźnie do zrozumienia, że nie musi się wstydzić tego, ile zarabia. Lepiej, żeby powiedział prawdę niż żeby później były z tego większe problemy, rozczarowania czy nierealistyczne oczekiwania.

Kocham tę muzykę/filmy…

Ten punkt łączy się nieco z pierwszym. Na pierwszej randce nasi potencjalni partnerzy często, nawet nieświadomie, chcą się nam przypodobać i być z nami kompatybilni. Właśnie dlatego, gdy zaczniecie rozmawiać o ulubionych filmach, książce, muzyce itd., może okazać się, że (o dziwo) macie identyczny gust. Niestety nie zawsze musi być to prawda.

Kłamstwa na temat wieku

W tym przypadku częściej kłamią kobiety. To one czują presję, aby być młodszymi od mężczyzn, z którymi się spotykają, dlatego odmładzają się. Ten problem występuje też (w szczególności) w aplikacjach randkowych, gdzie kobiety i mężcyźni potrafią wpisać sobie o klika lat mniej niż naprawdę mają. Gdy dochodzi do spotkania w prawdziwym życiu, można się niemiło zaskoczyć.

 

Zobacz także: