Znacie to uczucie, gdy patrzycie na półkę pełną podkładów i nie macie pojęcia, który odcień będzie dla Was odpowiedni? Nie zawsze pojawi się ktoś, kto może nam pomóc, dlatego aby poradzić sobie w tej sytuacji, wspólnie z Pawłem Borkowskim, głównym makijażystą Estée Lauder, przygotowaliśmy kilka sposobów na dobranie podkładu idealnego do naszej cery. To niestety bardziej skomplikowane, niż nam się wydaje, w związku z tym warto poświęcić chwilę na wybór produktu, który sprosta naszym oczekiwaniom. Chcemy być przecież z niego w pełni zadowolone.

Jeżeli szukacie kryjącego podkładu, który utrzyma się przez cały dzień i sprawi, że nie będziecie musiały martwić się o poprawki, możecie śmiało postawić na Estée Lauder  Double Wear Stay-in-Place Make Up. Ma matową formułę, nie daje efektu maski i jednocześnie pozostawia skórę zdrowo rozświetloną. Najlepiej aplikować go wilgotną gąbką, dzięki czemu uzyskacie pożądany efekt naturalności.

1. Najpierw powinnyśmy określić rodzaj naszej cery. W kontekście dobrania odpowiedniej formuły ważne jest, by wiedzieć, czy nasza skóra jest sucha, mieszana czy tłusta.

2. Kiedy wybieramy podkład, zazwyczaj nakładamy odrobinę produktu na rękę, ponieważ tak jest najłatwiej. Musimy jednak pamiętać, aby zawsze robić to na zewnętrznej stronie dłoni, a nigdy na nadgarstku, gdzie skóra jest zbyt cienka i nie odpowiada barwie naszej cery.

3. Drugi sposób na dobór odpowiedniego koloru podkładu jest niezawodny i to właśnie tę metodę polecamy stosować. Wybieramy 3 odcienie podkładu, które wydają nam się najbardziej zbliżone do naszej cery i nakładamy każdy z nich obok siebie na linii żuchwy, a następnie je porównujemy. Uwaga, bardzo ważna rzecz: dobieramy odcień do szyi w celu ujednolicenia kolorytu skóry. Ten sposób to niemal sto procent pewności, że kupimy pasujący produkt.

4. Od podkładu oczekujemy, że skutecznie zakryje przebarwienia, które wiele z nas miewa na twarzy. Jeżeli ten problem dotyczy również Was, wybierajcie produkty w żółtych tonacjach, które wyrównają koloryt skóry. Unikajcie tych różowych, które mogą spotegować zaczerwienienia. W przypadku podkładów marki Estée Lauder wybór jest to o tyle prosty, że na każdej buteleczce znajdziemy oznaczenia: C czyli cold (zimne tony), W czyli warm (ciepłe tony) i N czyli neutral (neutralne).

Poniżej znajdziecie wideo, w którym Paweł Borkowski z Estée Lauder opowiada, w jaki sposób dobrać podkład do swojej skóry, a nasza redaktorka testuje podkład marki z kultowej serii Double Wear.