Podkład to w wielu przypadkach podstawa udanego makijażu – zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Nieodpowiednio dobrany (ze względu na swój odcień czy konsystencję) może sprawić, że będzie wyglądał nienaturalnie albo… po prostu… źle. Okej. Ale jak znaleźć fluid idealny? Taki, który nigdy nas nie zawiedzie? Spieszymy z pomocą. 

Jak dobrać podkład? Skorzystajcie z podpowiedzi profesjonalisty

Znacie to uczucie, gdy patrzycie na półkę pełną podkładów i nie macie pojęcia, który odcień będzie dla Was odpowiedni? Nie zawsze pojawi się ktoś, kto może nam pomóc, dlatego aby poradzić sobie w tej sytuacji, wspólnie z Pawłem Borkowskim, głównym makijażystą Estée Lauder, przygotowaliśmy kilka sposobów na dobranie podkładu idealnego do naszej cery. To niestety bardziej skomplikowane, niż nam się wydaje, w związku z tym warto poświęcić chwilę na wybór produktu, który sprosta naszym oczekiwaniom. Chcemy być przecież z niego w pełni zadowolone.

Jak dobrać podkład? Określcie rodzaj swojej cery

Jak dobrać podkład do twarzy? Warto pamiętać, że w tym wypadku liczy się nie tylko odcień, ale również formuła kosmetyku. Właśnie dlatego poszukiwania produktu idealnego warto zacząć jeszcze we własnym w domu (albo u dermatologa / dermatolożki). Najpierw powinnyśmy bowiem określić rodzaj naszej cery. Sucha? Tłusta? A może mieszana? Dopiero gdy odpowiecie sobie na to pytanie i poznacie potrzeby swojej skóry, możecie wybrać się na zakupy do drogerii czy perfumerii. 

Jak dobrać podkład? Przetestuj produkt na ręce

Kiedy wybieramy podkład, zazwyczaj nakładamy odrobinę produktu na rękę, ponieważ tak jest najłatwiej. Okej. Musimy jednak pamiętać, aby zawsze robić to na zewnętrznej stronie dłoni, a nigdy na nadgarstku, gdzie skóra jest zbyt cienka i nie odpowiada barwie naszej cery.

Jak dobrać podkład? Porównaj kilka produktów

Kolejny sposób na dobór odpowiedniego koloru podkładu jest niezawodny i to właśnie tę metodę polecamy stosować. Na czym polega? Tłumaczymy krok po kroku. Na początku wybieramy trzy odcienie podkładu, które wydają nam się najbardziej zbliżone do naszej cery i nakładamy każdy z nich obok siebie na linii żuchwy, a następnie je porównujemy. Uwaga, bardzo ważna rzecz: dobieramy odcień do szyi w celu ujednolicenia kolorytu skóry. Ten sposób to niemal sto procent pewności, że kupimy pasujący produkt.

Jak dobrać podkład? Zwróć uwagę na oznaczenia 

Od podkładu oczekujemy, że skutecznie zakryje przebarwienia, które wiele z nas miewa na twarzy. Jeżeli ten problem dotyczy również Was, wybierajcie produkty w żółtych tonacjach, które wyrównają koloryt skóry. Unikajcie tych różowych, które mogą spotęgować zaczerwienienia. W przypadku podkładów marki Estée Lauder wybór jest to o tyle prosty, że na każdej buteleczce znajdziemy oznaczenia: C czyli cold (zimne tony), W czyli warm (ciepłe tony) i N czyli neutral (neutralne).

Potrzebujecie dodatkowych wskazówek? Poniżej znajdziecie wideo, w którym redaktorka Glamour.pl dobiera podkład idealny do swojej cery pod okiem Pawła Borkowskiego z Estée Lauder. Warto wziąć sobie wskazówki makijażysty do serca.