70 proc. Polaków podczas wybierania prezentów martwi się, że nie spodobają się one obdarowywanej osobie – wynika z najnowszego badania Biostatu „Zwyczaje w Polsce” przeprowadzonego na zlecenie SodaStream. Na co się zatem zdecydować, żeby na pewno zadowolić bliskich podczas zbliżających się świąt?  

  1. Przydatny ponad wszystko 

Prawie 2/3 Polaków przyznaje, że idealny prezent powinien być praktyczny. Nie lubimy, gdy jest on tak zwanym “ozdobnikiem”, który zabiera cenną przestrzeń i zbiera kurz. Cieszymy się raczej z jego przydatności w domowym zaciszu. Co to oznacza w praktyce?  

– Użyteczność sprzętu może być rozumiana poprzez wiele różnych cech. Poprosiliśmy o ich wskazanie ankietowanych, którzy uznali nasz saturator za dobry pomysł na prezent dla bliskich. 7 na 10 badanych uznało, że jest to wygoda, a więc możliwość posiadania wody gazowanej na zawołanie. Więcej niż 2/5 respondentów wskazało na oszczędność takiego rozwiązania, a ponad ⅓ na wspieranie zdrowych nawyków – podkreśla Katarzyna Konwińska, Poland Marketing Manager SodaStream.  

  1. Zaskakujący 

Co więcej, nie lubimy banału. Lubimy się zaskakiwać i dostarczać naszemu organizmowi coraz to nowe bodźce. Dlatego też więcej niż co trzeci z nas uważa, że wymarzony prezent powinien być oryginalny i wyróżniający się na tle innych podarunków. 

  1. Przemyślany  

Otrzymując upominek chcielibyśmy, żeby nie była to na szybko wybrana rzecz z osiedlowego sklepu. Raczej stawiamy na głęboko przemyślany wybór. To ważne, zwłaszcza jeśli długo znamy się z osobą, którą obdarowujemy. Ponad 3/5 z nas uważa, że idealną cechą wymarzonego podarunku jest indywidualne dopasowanie.  

– Prezent skrojony na potrzeby osoby obdarowanej to najlepsza możliwa niespodzianka. Moja sędziwa sąsiadka Zofia, kupiła nasze urządzenie swoim dzieciom, żeby nie musieli dźwigać ciężkich zgrzewek z ulubioną wodą gazowaną po schodach. Mam łzy w oczach za każdym razem, kiedy o tym pomyślę – wyjaśnia Katarzyna Konwińska, Poland Marketing Manager SodaStream.  

  1. Elegancki 

Okazuje się, że Polacy są też estetami. 3 na 10 z nas za idealny prezent uznaje taki, który jest gustownie zaprojektowany. Takie upominki kojarzą nam się z odświętnymi okazjami, które chcemy wspólnie celebrować. Jednocześnie warto zaznaczyć, że nie chodzi tu wcale o wysoką cenę i w większości nie stawiamy na prezenty z wysokiej półki cenowej.  

Zobacz także:

  1. Ekologiczny 

Ważny jest dla nas również aspekty ekologiczny prezentów. 72% Polaków zwraca uwagę na atesty, certyfikaty i nagrody zdobyte przez dany produkt. Wyróżnienia te dają im pewność co do wysokiej jakości produktu. 77% z nas wskazuje też, że atutem jest wpisywanie się kupowanego lub otrzymanego prezentu w założenia ekologii. Co więcej, już 16% z nas decyduje się niemal wyłącznie na prezenty przyjazne środowisku, a 6 na 10 badanych uznaje tę kwestię za dodatkowy atut przy wyborze prezentu.  

– Gadżet, który jest przyjazny środowisku, jest właściwie podwójnym prezentem: dla naszych najbliższych oraz dla naszego otoczenia. Dzięki świadomym wyborom możemy tworzyć piękniejszą, bezpieczniejszą i zdrowszą przyszłość. Cieszę się, że ankietowani dostrzegają nasze saturatory jako ekologiczne rozwiązanie, które niweluje zużycie jednorazowego plastiku – dodaje Katarzyna Konwińska, Poland Marketing Manager SodaStream.  

 

Aż 74% respondentów uznało, że saturatory SodaStream to dobry pomysł na prezent świąteczny. Do wyboru są trzy modele saturatorów: 

  • Eleganckie, stalowe Duo, które umożliwia gazowanie w szklanych butelkach. 

  • Matową Terrę – połączenie minimalizmu z atrakcyjną ceną. 

  • Art, saturator w stylu retro, pasujący do każdego wnętrza. 

Aby dowiedzieć się więcej o SodaStream, odwiedź stronę bąbelkowej rewolucji