1. Locanda Sturion (Wenecja, Włochy)

Wenecja znajduje się na licznych wyspach na Adriatyku. Po mieście możemy więc poruszać się wyłącznie tramwajami wodnymi lub gondolami. Wąskie uliczki i kanały nadają miastu wyjątkowego, romantycznego charakteru.

Wieczorem warto udać się w rejs po największym kanale – Canale Grande, który dzieli miasto na dwie części. Położony w samym sercu Wenecji, hotel Locanda Sturion znajduje się na najwyższym piętrze starego budynku pałacu. Miejsce zdobią czerwone tkaniny i typowe, weneckie meble. Z okien i balkonów możemy zobaczyć słynny Canale Grande, wieczorem podziwiając przepięknie oświetlony Most Rialto.

2. De Banville (Paryż, Francja)

Paryż już od długiego czasu nosi miano miasta zakochanych. Wieża Eiffla, Pont des Arts – most zakochanych, na którym pary wieszają kłódki na znak ich wiecznej miłości, czy słynna katedra Notre Dame z największym na świecie dzwonem Emanuel. To tylko kilka propozycji.

Wieczorem zakochani mogą wybrać się na romantyczny spacer wzdłuż Sekwany, bądź tramwajem wodnym wypłynąć w rejs po rzece. Miłośnicy klimatycznych restauracji i kawiarni bez trudu znajdą w Paryżu coś dla siebie.

Pokój hotelowy czy kolacja z widokiem na Wieżę Eiffla wydaje sie być wspaniałą opcją dla pary. Jednym z hoteli, z którego okien i balkonów możemy podziwiać tę najwyższą budowlę w Paryżu, a która zapewne była miejscem zaręczyn niejednej pary zakochanych, jest urządzony w stylu art deco, Hotel De Banville.

ZOBACZ WSZYSTKIE HOTELE Z ROMANTYCZNYM WIDOKIEM >>>

3. Kampa Garden (Praga, Czechy)

Spacer z ukochaną osobą po uliczkach Starego Miasta w Pradze może okazać się naprawdę romantyczny. W Pradze nie sposób ominąć, choćby tylko wzrokiem znajdującego się na wzgórzu, Zamku na Hradczanach – dawnej siedziby czeskich królów. Na najstarszym, zachowanym moście kamiennym na świecie – Moście Karola - pary zawieszają kłódki na znak swojego oddania i miłości.

Romantyczną opcją jest rówież rejs statkiem po Wełtawie, przepływając pod wspomnianym wiaduktem. Na przejażdzkę po historycznej części miasta możemy wybrać się starym, zabytkowym autem. Jedną z opcji romantycznego noclegu w Pradze jest Hotel Kampa, z którego okien roztaczają się widoki nie tylko na Wełtawę, ale i Most Karola oraz Zamek na Hradczanach. Wschód słońca z takim widokiem może okazać się naprawdę romantyczny.

4. Hotel Do Chiado (Lizbona, Portugalia)

Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii, które leży nie tylką nad rzeką i Oceanem ale i jest położone na siedmiu wzgórzach. Wąskie, pnące się ku górze ulice nadają miastu niesamowitego klimatu. Najwyższym punktem widokowym, z którego możemy zobaczyć całe miasto jest Miradouro de Nossa Senhora do Monte.

Najstarsza dzielnica miasta – Alfama – urzeka stromymi schodami, wąskimi uliczkami i klimatycznymi sklepikami. To tutaj możemy wybrać się na romantyczną przejażdzkę po całym mieście tramwajem 28. Natomiast wieczorem mamy okazję podziwiać zachód słońca, specerując po plażach Lizbony. Z pokoi i tarasów hotelu Do Chiado rozpościera się widok na ocean.

Dodatkowo, z tarasu widokowego, który znajduje się na dachu hotelu, można podziwiać panoramę miasta, w tym słynny Zamek św. Jerzego – położony na wzgórzu, w jednej z najstarszych części miasta. Poranna kawa, czy wieczorny drink z takim widokiem może być doskonałym wyborem dla romantycznych par.

5. Pałac Bonerowski (Kraków, Polska)

Kraków oferuje tak wiele romantycznych opcji. Spacer uliczkami rynku, gdzie znajdziemy wiele interesujących i ciekawie urządzanych sklepików, kawiarni i restauracji jest tylko namiastką tego, co można robić w mieście królów. Z ukochaną osobą warto odwiedzić sam Zamek Królewski, a spacer po dziedzincu tej dawnej rezydencji królów polskich zapewne zaprowadzi nas przed oblicze legendarnego Smoka Wawelskiego.

Wieczorem możemy wybrać się na romantyczny spacer nad Wisłę. Kraków również posiada most – Kładkę Ojca Bernatka - na którym zakochani mogą zawiesić swoją kłódkę na znak swojej miłości. Sam budynek, pierwotnie gotycki, w XVI wieku został przebudowany na styl renesansowy, wraz z dodatkiem pozłacanych, manierystycznych rzeźb. Hotel znajduje się w samym sercu Krakowa, na Rynku Głównym. Z okien Pałacu zobaczymy więc Bazylikę Mariacką, Sukiennice, czy pomnik Adama Mickiewicza.

ZOBACZ WSZYSTKIE HOTELE Z ROMANTYCZNYM WIDOKIEM >>>

Wymienione hotele zarezerwujecie na stronie trivago.pl.