Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w naszym kraju – nie mamy co do tego najmniejszych wątpliwości. Jest ono nazywane „polską Wenecją”, a to za sprawą pięciu przepływających przez nie rzek, dwunastu wysp oraz ponad stu łączących je mostów. W stolicy Dolnego Śląska (od wielu wieków) spotykają się i splatają ze sobą różne kultury, co ma wpływ m.in. na tamtejszą architekturę, jak również na panującą tam atmosferę, a jest ona niesamowicie przyjazna. Podobnie jak mieszkanki i mieszkańcy miasta. Co więcej, mieszczą się tam kawiarnie, bary i restauracje, które serwują dania na światowym poziomie. To tylko kilka powodów, dla których warto odwiedzić Wrocław (np. podczas długiego weekendu). Dlaczego jeszcze? Oto pięć miejsc, które warto odwiedzić we Wrocławiu

Hydropolis. Centrum wiedzy o wodzie

Marnowanie wody to jeden z najpoważniejszych problemów, z którymi musi mierzyć się teraz ludzkość. Właśnie dlatego warto odwiedzić Hydropolis we Wrocławiu. To jedyne w swoim rodzaju centrum wiedzy o wodzie z ultra ciekawymi, a do tego zaawansowanymi technologicznie instalacjami oraz obiektami doświadczalnymi. Dostępna tam wystawa została podzielona na dziewięć części, które ukazują temat wody z różnych perspektyw. Odwiedzając, Hydropolis będziesz się świetnie bawić, poza tym poszerzysz swoją wiedzę na temat ważnych dla każdej i każdego z nas zjawisk. I to niezależnie od tego, ile masz lat. 

fot. materiały prasowe

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski to najstarsza, a do tego jedna z najbardziej urokliwych części Wrocławia. Mieści się tam sporo – zapierających dech w piersiach zabytków, a także bardzo popularny Most Tumski, czyli tak zwany Most Zakochanych. Proponujemy, by wybrać się na spacer po Ostrowie Tumskim już po zmierzchu. Drogę oświetlą ci wtedy oryginalne latarnie gazowe, które wciąż – mimo rozwoju techniki – zapalane są każdego wieczoru przez latarnika. Poczujesz się jak w innej epoce!

fot. materiały prasowe

Wieża Matematyczna

Wieża Matematyczna mieści się w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego. Została stworzona pod koniec XVIII wieku przez profesora Longinusa Antona Lorenza Jungnitza i na początku pełniła rolę Obserwatorium Astronomicznego. Teraz stanowi część Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Na jej szczycie znajduje się natomiast taras widokowy, czyli (naszym zdaniem) punkt obowiązkowy podczas zwiedzania Wrocławia. Z punktu, który mieści się (aż!) 42 metry nad ziemią, rozpościera się widok na całe miasto, w tym na Stare Miasto oraz Wyspę Słodową. Gwarantujemy, że właśnie tam zrobisz najpiękniejsze zdjęcia na IG i nie tylko. 

fot. materiały prasowe

Hala Stulecia

Pisząc o miejscach, które trzeba odwiedzić podczas pobytu we Wrocławiu, nie można nie wspomnieć o Hali Stulecia. Czyli najbardziej monumentalnym budynku w stolicy Dolnego Śląska, a zarazem jednym z najważniejszych obiektów architektonicznych z XX wieku (hala powstała bowiem w 1913 roku według projektu Maxa Berga). Mimo upływu lat wrocławska Hala Stulecia wciąż króluje w podręcznikach dla studentek i studentów architektury. Co więcej, w 2006 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

Warto wspomnieć, że Hala Stulecia mieści się niedaleko wrocławskiego ZOO oraz Afrykarium, które też zdecydowanie warto odwiedzić!

fot. materiały prasowe

Afrykarium we wrocławskim ZOO

To absolutnie wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie Wrocławia. Afrykarium, które od 2014 roku funkcjonuje w ogrodzie zoologicznym, to jedyne oceanarium na świecie poświęcone w stu procentach faunie Afryki. Zostało ono podzielone na kilka ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym, a mianowicie: Morze Czerwone, Afryka Wschodnia, Kanał Mozambicki, Wybrzeże Szkieletów, Dżungla nad rzeką Kongo. Mieszkającym tam żółwiom, hipopotamom, rekinom, pingwinom, krokodylom oraz innym zwierzętom zapewniono niemal naturalne warunki życia. 

fot. materiały prasowe