Ukraińscy projektanci pracują dziś w niezwykle trudnych warunkach – ciągłe przerwy w dostawie prądu i ostrzał spowalniają ich działalność, ale działają dalej, wspierają gospodarkę, a my możemy ich wesprzeć i jednocześnie sprawić naszym bliskim wyjątkowy prezent.

ŚWIECA GUNIA PROJECT

Gunia Project to marka z wyjątkowymi rzeczami wytwarzanymi w oparciu o tradycyjną kulturę ukraińską. W swojej noworocznej kolekcji mają cudowne świeczki w kształcie królika, talizmanu 2023 roku. Nutami głowy są cytryna, cukier i skórka cytryny, nutami serca są werbena cytrynowa i trawa cytrynowa. Nuty bazy: piżmo i kadzidło

NASZYJNIK BEVZA

BEVZA to jedna z najbardziej znanych ukraińskich marek, która gości w szafach Emily Ratajkowski i Sophie Turner. Ta ostatnia wyszła nawet za mąż w kombinezonie tej marki. Dziś jednym z bestsellerów marki jest naszyjnik w formie kłosu. Dziś wygląda szczególnie symbolicznie, a projektantka Svitlana Bevza pokazuje, jak autentyczne motywy można łączyć z minimalistycznym designem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez BEVZA (@bevza)

NOWOROCZNY SET RUSLAN BAGINSKY

Ukraińska marka przygotowała idealny prezent, który pomoże w pełnym uzbrojeniu wyjść na święta. Nazywa się „The Hat, Crystal Edition” i zawiera klasyczny filcowy kapelusz typu canotier oraz sześć rodzajów unikalnych akcesoriów ozdobionych kryształami. Możesz nosić jeden lub wszystkie, mieszać w dowolnej kolejności i łatwo aktualizować świąteczny wygląd.

Zobacz także:

KOLCZYKI GUZEMA JEWELRY

Guzema Jewelry - ukraińska marka, która dziś najbardziej aktywnie angażuje się w działalność charytatywną. Jedną z jej głównych wielbicielek jest Olena Zełenska, pierwsza dama Ukrainy, która często wybiera broszki marki na swoje najważniejsze publiczne wystąpienia. Szczególnie symbolicznie prezentuje się broszka z kolekcji SPADOK. Jej znakiem rozpoznawczym jest ukraińska technika haftu krzyżykowego, którą tradycyjnie stosowano w ubraniach, ale obecnie pojawia się także w biżuterii.


WAZON NATURA CERAMICA

Ukraińska marka Natura Ceramica po mistrzowsku pracuje z ceramiką. Pod koniec ubiegłego roku przedmioty tego brandu znalazły się w prestiżowym szwajcarskim przewodniku „The Homo Faber Guide”, popularyzującym najlepszych europejskich mistrzów. Marka czerpie inspiracje z natury. Te piękne wazony ozdobią każde wnętrze.