Jeśli zdrowe odżywianie to hasło, którego samo brzmienie przyprawia was o wyrzuty sumienia, albo które po raz kolejny jest nieodhaczoną pozycją z listy noworocznych czy jakichkolwiek innych postanowień, można spróbować ugryźć temat od innej strony. I wcale nie zamierzamy nikogo przekonywać do gwałtownej zmiany trybu życia czy nawyków żywieniowych.

Stres, brak czasu, niewystarczająca ilość ruchu i skłonność do sięgania po niezdrowe rzeczy – każdy z tych przypadków zwłaszcza jeśli występuje w takim zestawie powoduje, że jakiekolwiek manewry mające na celu wypracowanie zdrowych nawyków najczęściej spełzają na niczym.

A gdyby podejść do tematu zdrowego odżywiania metodą małych kroczków? Zacznijmy od oglądania. Na tych profilach znajdziecie prawdziwe perełki – tak piękne i inspirujące, że nabierzecie ochoty na eksperymenty. Zdziwicie się, jak rozmaicie i przyjemnie można sobie folgować, a jeśli macie słabość do słodyczy - że wcale nie musicie z nich rezygnować. 

Mogą też posłużyć za dobrą inspirację także dla tych z was, które myślą o odchudzaniu. Nie od dziś wiadomo, że jemy przede wszystkim oczami, dlatego sporo z propozycji może okazać się strzałem w przysłowiową dziesiątkę nie tylko ze względu  na walory smakowe czy zawartość substancji wysycających organizm wartościami odżywczymi, ale  też dzięki temu, że wyglądają apetycznie i odwracają uwagę od tego, czego akurat powinniśmy sobie odmówić.

Superfoods to nie tylko jagody goji i nasiona chia. Oto lista polskich superfoods >>>