Chcesz lepiej poznać Billie Eilish? Koniecznie sięgnij po książkę "Billie Eilish. Droga do gwiazd. Nieoficjalna biografia". Wbrew pozorom, nie jest to pozycja, która zainteresuje wyłącznie wielkich fanów tej młodej piosenkarki. Biografia autorstwa Adriana Besleya, której oficjalne tłumaczenie trafiło właśnie do księgarni w całej Polsce, to również idealna lektura dla tych, którzy nadal nie są w stanie zrozumieć fenomenu tej gwiazdy, a także dla... jej hejterów. Nadal nie jesteś przekonany? Mam dla ciebie 5 powodów, dla których warto przeczytać najnowszą biografię Billie Eilish.

1. Autor obala najpopularniejsze mity na temat Billie Eilish

Fakt, że wychowywała się w Los Angeles, a jej rodzice są aktorami oznacza, że żyła w bogactwie? Jest "branżową sadzonką"? Brat pisze za nią wszystkie piosenki? Symulowała depresję? Nic bardziej mylnego. Z książki "Billie Eilish. Droga do gwiazd. Nieoficjalna biografia" dowiesz się, jak naprawdę wyglądały początki jej spektakularnej kariery w świecie muzyki i show-biznesu.

2. Dowiesz się, jak wyglądało dzieciństwo Billie Eilish

Autor biografii Billie Eilish mocno zagłębił się w szczegóły jej życia prywatnego. Dzięki temu dokładnie opisał historię jej rodziny i ich wzajemne relacje. Dlaczego Billie nie została aktorką, tak jak jej rodzice? Na czym właściwie polegała w jej przypadku domowa edukacja? Jakie były jej relacje z rówieśnikami? Dlaczego początkowo uważała siebie za tancerkę, a nie piosenkarkę? Odpowiedzi i na te i wiele innych pytań znajdziesz właśnie w tej książce.

3. Odkryjesz, dlaczego Billie Eilish ma aż cztery imiona

Imiona dla Billie Eilish Pirate Baird O’Connell, bo tak naprawdę nazywa się autorka hitu "bad guy", wymyślały aż trzy różne osoby. Domyślacie się, o kogo chodzi? Każde z nich ma szczególne znaczenie, które Adrian Besley objaśnia w książce. Kolejna ciekawostka, której kulisy można poznać w biografii, dotyczy faktu, że mało brakowało, a gwiazda wcale nie miałaby na pierwsze imię Billie.

4. Poznasz prawdziwe przesłanie piosenek Billie Eilish

Sprawdzasz czasami teksty piosenek Billie i zastanawiasz się, o co tak naprawdę w nich chodzi? Nie rozumiesz, dlaczego niektóre z nich są tak dziwne i mroczne? Ta książka zdecydowanie jest dla ciebie. Autor nieautoryzowanej biografii artystki wyjaśnia znaczenie wielu jej utworów (również tych mniej popularnych), opisując przy okazji okoliczności ich powstania i przytaczając najciekawsze wypowiedzi piosenkarki na ich temat.

5. Przekonasz, co łączy Billie Eilish z innymi gwiazdami muzyki

Sporo mówi się o tym, że Billie Eilish jest wielką fanką Justina Biebera i w przeszłości obklejała ściany swojego pokoju plakatami kanadyjskiego wokalisty. Mało jednak osób wie, jak bardzo na styl i twórczość młodej piosenkarki wpłynęli mniej znani, bardziej alternatywni artyści, tacy jak Låpsley i Aurora, oraz gwiazdy hip-hopu pokroju Tylera, The Creatora i Drake'a. Autor "Billie Eilish. Droga do gwiazd. Nieoficjalna biografia" dokładnie wyjaśnił jej wszelkie powiązania z tymi wykonawcami.

ZOBACZ TEŻ: 10 faktów o Billie Eilish , które sprawią, że pokochasz ją jeszcze bardziej

Zobacz także: