Sekret szczęśliwego związku istnieje? Wygląda na to, że tak. Istnieją takie zachowania czy cechy, które muszą znajdować się w relacji, jeśli ma ona być na zawsze. Te 5 rzeczy gwarantuje wam udany związek. Zobaczcie, o jakie chodzi.

Bezgraniczne zaufanie

Bez zaufania nie ma szans na szczęśliwy związek. To fundament, na którym dopiero można budować. Oczywiście wymaga ono czasu, poznania się. Jednak dobry związek można poznać po tym, że poziom zaufania dwóch osób ciągle rośnie, a nie maleje. Powinien on dojść do punktu, w którym będziecie sobie bezgranicznie ufać. Nie będziecie mieli problemu, jeśli któreś z was wyjdzie samo, nie będziecie mieli też potrzeby kontrolowania siebie nawzajem. Zobacz, ile spokoju wniesie to do waszej relacji.

Ciągła praca

Udany związek = ciągła praca. Trzeba stale pracować na sukces – nie tylko swój, ale i drugiej osoby. Bądźcie dla siebie mili, szanujcie się, nie zapominajcie o drobnych, ale ważnych datach, okazujcie sobie miłość, organizujcie randki, wyjazdy, komunikujcie się. Wymieniać można by w nieskończoność. Jednak tylko dzięki ciężkiej pracy osiągnięcie swój cel. Być może związek to coś, nad czym będziecie musieli pracować najciężej w waszym życiu. Zdecydowanie warto.

Więcej śmiechu niż płaczu

Każda para powinna zapamiętać sobie tę zasadę: więcej śmiechu niż płaczu. Po prostu żyjcie w zgodzie z nią. Dawajcie sobie powody do radości, uśmiechu, rozśmieszajcie się nawzajem. To naprawdę niezwykle wzmacnia związek i zbliża dwie osoby do siebie. Oczywiście, że nie zawsze będzie kolorowo. Trzeba zdawać sobie sprawę ze wzlotów i upadków. Jednak zwróć uwagę na ilość radości i smutku, którą czujesz w swojej relacji. Jeśli tego drugiego jest więcej, powinnaś się zastanowić.

Okazywanie sobie miłości

To najprawdopodobniej najpiękniejsze, co możecie dla siebie zrobić. Po prostu pokażcie sobie, że się kochacie. I nie, raz nie wystarczy. Róbcie to tak często, jak tylko możecie. Istnieją różne języki miłości, a więc sposobów jest mnóstwo – poprzez dotyk, wartościowy czas razem, prezenty czy komplementy. Znajdź ten, w którym czujesz się najlepiej. Nie zapominaj też o dwóch magicznych słowach „kocham cię”. Mają naprawdę ogromną moc.

Branie, ale i dawanie

Harmonijny, zdrowy związek polega na braniu i dawaniu. Najczęściej powinno się to równoważyć. Bierz tyle, ile dostajesz i na odwrót. Nie możesz oczekiwać, że twój partner zrobi wszystko za ciebie. Tak, jak już wspomniałyśmy - obydwoje musicie pracować na swój sukces. Pamiętaj też, żeby nie dawać z siebie za dużo, bo to też nie jest dobre. Możesz wtedy zostać łatwo zmanipulowana i wykorzystana. Po pewnym czasie dotrzecie się i znajdziecie złoty środek.