Amerykański serial Miasteczko Twin Peaks stworzony przez Davida Lyncha i Marka Frosta na początku lat 90. stal się produkcją kultową. Historia śledztwa prowadzonego przez agenta FBI w sprawie morderstwa uczennicy liceum zyskał ogromną popularność na całym świecie ze względu na swój niepowtarzalny klimat - niepokojąca atmosfera i paranormalne elementy. 

Miasteczko Twin Peaks było jednym z najchętniej oglądanych seriali w 1990 roku i na długie lata zapisało się na kartach popkultury. Podobieństw możemy doszukać się w filmach, muzyce, komiksach, reklamach. W 1992 roku ukazał się Twin Peaks: Ogniu krocz - był to prolog, jak i epilog opowiadający o kolejnym dochodzeniu w sprawie tajemniczego śledztwa. 

Po 25 latach autorzy zdecydowali się na powrót do przeszłości i juz 22 maja ukaże się trzeci sezon serialu pod tytułem Twin Peaks. Wśród aktorów, którzy dostali angaż znaleźli się między innymi: Sherilyn Fenn, Sheryl Lee, David Duchovny, Lara Flynn Boyle, Piper Laurie, Monica Belucci, Laura Dern, Ashley Judd, Jennifer Jason Leigh, Amanda Seyfried, Naomi Watts. 

OTO NASZE PROPOZYCJE SERIALI PODOBNY DO „TWIN PEAKS” >>>