Rozkwit ruchu ciałopozytywności zmienił sposób, w jaki postrzegamy nasze ciała. Rozstępy, pierwsze zmarszczki, ciało zmieniające się w zależności od dnia cyklu menstruacyjnego — coraz bardziej jesteśmy skłonne zaakceptować fakt, że nie zawsze jesteśmy w stanie mieć wszystko pod kontrolą. Jednakże, aby poczuć się lepiej i tym samym być bardziej pewną siebie – możemy zrobić zdecydowanie więcej!

1. Przestań palić papierosy 

Nic tak nie odstrasza, jak brzydki zapach. Palisz papierosy, starasz się po przysłowiowym „dymku” żuć gumę, albo używać ulubionych perfum trzymanych w torebce właśnie na takie okazje – mając złudną nadzieję, że nikt nie wyczuje wstrętnego zapachu dymu papierosowego? Po co się oszukiwać? To nierealne, aby całkowicie go zamaskować. Przesiąknięte papierosami ubrania, włosy, skóra, dłonie, nie mówiąc o zapachu z ust, to wszystko może zniechęcać do nas, przez co możemy czuć się gorzej. Ale dym papierosowy to nie tylko smród. Nie zapominajmy też o rakotwórczych substancjach smolistych, które wydzielając się podczas palenia papierosa – niszczą twoje zdrowie. Uzależnienie od papierosów to problem, który dotyka co piątą dorosłą kobietę. Niestety próba definitywnego zerwania z paczką papierosów nie jest łatwa. Niemniej jednak, nie należy się poddawać!

Jak zerwać z paleniem papierosów raz na zawsze? Zacznij od małych kroków i świętuj każdy drobny sukces. W tym roku Światowy Dzień bez Papierosa przypada 31 maja. To doskonała okazja, aby przekonać się, jak będzie wyglądał twój dzień bez „dymka”. Docenisz to ty, ale też twoi bliscy. Zawalcz o swoje zdrowie i komfort. Jeśli jednak podejmowałaś już wielokrotne (i zawsze bezskuteczne) próby rzucenia palenia, możesz rozważyć inne rozwiązania. Na rynku dostępne są produkty bezdymne, przebadane i certyfikowane – e-papierosy i podgrzewacze tytoniu, przykładowo Iqos. Nie dochodzi w nich do spalania tytoniu, zatem nie wydziela się trujący, śmierdzący dym (którym do tej pory byłaś przesiąknięta) ani substancje smoliste. Twój nos (a także znajomych czy partnera/partnerki) od razu poczuje różnicę. Pamiętaj jednak, że żadna alternatywa dla papierosów, nie zastąpi bezwzględnego zerwania z nałogiem. Tylko to przyniesie twojemu zdrowiu i samopoczuciu najwięcej korzyści! 

2. Przyjmij komplement

Atrakcyjność zaczyna się w twojej głowie. Choć czasami nie jest łatwo (szczególnie, gdy z każdej strony dopada nas przefiltrowana przez instagramowe filtry rzeczywistość), doceń siebie i to, że podobasz się innym. Następnym razem, gdy usłyszysz komplement – zarówno od mężczyzny, jak i drugiej kobiety – uśmiechnij się i podziękuj, zamiast zaczynać z klasycznym „tak, ale…”, albo „no co ty…”. Pewność siebie to największy atut! Nie oznacza ona buty czy zarozumialstwa, ale to, że doceniasz swoje zalety i wiesz, ile jesteś warta. I świadczy to właśnie o twojej pewności siebie! Chyba każdy z nas chciałby przebywać w otoczeniu osób, które są pozytywnie nastawione do innych, ale też do samych siebie.

3. Bądź dla siebie dobra   

Zobacz także:

Jeśli po każdej wizycie u fryzjera czy kosmetyczki czujesz się jak milion dolarów, dlaczego masz sprawiać sobie takie przyjemności tylko raz na jakiś czas? A może wcale nie potrzebujesz wychodzić z domu, by poczuć się piękną, bo wystarczy relaksacyjna kąpiel w wannie z dodatkiem przyjemnie otulającego skórę pudru? Spróbuj wdrożyć to na co dzień i kończyć tak większość dni, a nie tylko te, które były trudniejsze w pracy lub ze względu na inne obowiązki. Jeżeli masz już dość siedzenia w domu w dresach, załóż swoją ulubioną sukienkę – kto powiedział, że jest zarezerwowana tylko na większe wyjścia?! Dobre gesty wobec samej siebie dają więcej, niż myślisz! 

4. Spędzaj aktywnie czas na świeżym powietrzu

Rozumiemy, że sporty ekstremalne nie są dla wszystkich. Od razu nie zostaniesz mistrzem downhillu (ekstremalna odmiana kolarstwa górskiego), jednakże jazda na rolkach lub longboardzie bywa równie przyjemna i wbrew pozorom nie jest tak trudna do opanowania. Nic tak nie poprawia samopoczucia jak dodatkowa porcja endorfin. Nie jesteś typem sportsmenki? Idź na długi spacer albo na rower. Ważne, aby wybrać taką formę aktywności, do której nie będziemy się zmuszać i która będzie dla nas przyjemna. Jest to okazja do tego, aby odreagować stresujący dzień albo spędzić czas z przyjaciółką czy chłopakiem/dziewczyną. 

5. Przemyć do swojej stylizacji odrobinę koloru

Nie musi to być garnitur w kolorze fuksji. Liczą się nawet małe kroki, w końcu to od nich warto zacząć, aby wyjść ze swojej strefy komfortu. Kolorowy dodatek rozświetli nie tylko twoją stylizację, ale też poprawi humor na cały dzień. Najmodniejsze mini torebki w pastelowych kolorach czy pociągnięcie ust różową pomadką (nareszcie możemy zdjąć maseczki na świeżym powietrzu i zaakcentować usta), powinny wywołać uśmiech na twojej twarzy. Jesteś fanką szarości lub czerni? Nawet jeden mały dodatek w mocnym kolorze może w nowy sposób wyeksponować twoją garderobę i podkreślić twój styl. Zaskoczysz innych, ale najbardziej samą siebie. Poza tym to jest super opcja dla miłośniczek szafy kapsułkowej, aby małym nakładem finansowym zmieniać swoje stylizacje, właśnie dodatkami.