Coraz częściej doceniamy naturalny wygląd. Dzięki kolorowym magazynom, ale także mediom społecznościowym popularność zdobywa efekt glow skin, czyli rozświetlonej i pozbawionej rozszerzonych porów skóry. Niestety nie każda z nas odziedziczyła idealną cerę. Jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja, aby uzyskać pożądany efekt glow skin, czyli naturalnie rozświetlonej cery? Kluczem jest włączenie pięciu poniższych kroków do codziennego rytuału pielęgnacyjnego z wyraźnym naciskiem na oczyszczanie. 

6 sposobów, aby Twój podkład wyglądał jak druga skóra >>>

Jak uzyskać glow skin? Po pierwsze: regularne oczyszczanie

Kluczem do glow skin jest regularne, dwufazowe oczyszczanie twarzy, które stosują Koreanki - ekspertki w tym temacie. Najpierw używają olejów do demakijażu, rozpuszczających makijaż (nawet ciężkie wodoodporne kosmetyki) i inne zanieczyszczenia. Następnym krokiem jest umycie twarzy żelem lub pianką. Kompeksowe oczyszczanie zmniejsza pory i zapobiega powstawaniu ciemnych wągrów, które nie sprzyjają świetlistej cerze. Jeśli macie problem z rozszerzonymi porami, włączcie do pielęgnacji produkty z czarnym węglem, który świetnie sobie z nimi radzi. 

Glow skin - tonizowanie

Po oczyszczeniu twarzy należy użyć toniku, który przywraca odpowiedni poziom pH. Najlepiej, aby produkt miał właściwości nawilżające. To kolejny niezbędny krok do uzyskania glow skin. Sucha skóra wydziela nadmiar sebum, który daje efekt przetłuszczonej cery. Natomiast dobrze nawilżona twarz wygląda promiennie i dokładnie o taki rezultat w pielęgnacji nam chodzi. 

Trendy 2019: glossy eyes to makijaż, który będziecie chciały przetestować >>>

Jak uzyskać glow skin? Nałóż esencję lub serum 

Tajemnicą glow skin jest kilka warstw kosmetyków do pielęgnacji o lekkiej, nieobciążającej skóry konsystencji. Wiele kobiet pomija ten krok, ale serum lub skoncentrowana esencja to zastrzyk upiększających właściwości dla cery. W celu uzyskania glow skin wybierajcie kosmetyki ze składnikami takimi jak witamina E oraz C, a także olejki makadamia lub z dzikiej róży, które rozświetlają twarz i niwelują przebarwienia. 

Glow skin - nawilżanie

Po kuracji serum twarz jest odżywiona, ale potrzebuje nawilżenia. W tym celu sprawdzi się delikatny krem, który zatrzyma wodę w organizmie i dzięki temu nie wysuszy cery. Pamiętajcie, aby stosować go rano i wieczorem. Dobrym rozwiązaniem są również produkty o żelowej konsystencji, które dodatkowo mają chłodzący efekt, dzięki czemu zmniejszają się pory.

Jak uzyskać glow skin? Makijaż

Na glow skin składa się kilka czynników, dlatego nie martwcie się, jeśli Wasza skóra pomimo odpowiedniej pielęgnacji nie jest idealnie rozświetlona. W tym wypadku możecie wspomóc się makijażem i dodać jej odrobiny koloru kremem koloryzującym lub delikatnym podkładem na bazie wody. Zrezygnujcie z pudru - nawilżający fluid nie wymaga dodatkowego „umiejscowienia”. Efekt glow skin gotowy!