O różnych trikach makijażowych interesują nas najbardziej przed Sylwestrem. I nic dziwnego - rzadko kiedy od makijażu i od kosmetyków oczekujemy aż tyle. Każda z nas ma bardziej lub mniej skuteczne sposoby na to, aby makijaż przetrwał jak najdłużej, ale tej nocy warto zawierzyć specjalistom i przetestować triki, które zdały egzamin w najbardziej ekstremalnych warunkach, na przykład podczas pokazu mody. Jak przygotować się do sylwestrowej nocy pod kątem makijażu? I najważniejsze - jak przedłużyć jego trwałość?

Jak przedłużyć trwałość makijażu - wodoodporna mascara

Nawet jeśli macie wrażliwe oczy albo nie ma dla was większego koszmaru, niż zmywanie przez trzy dni z rzędu maskary, która za nic w świecie nie chce odpuścić, ten jeden raz w roku warto zrobić wyjątek. Tak, nawet jeśli nie planujecie specjalnych szaleństw (ale macie w swojej historii choćby jedno i to takie zakończone łzami, choć naprawdę nie było powodu do płaczu), zróbcie to. Gwarantujemy, że trwały makijaż oka i zabezpieczenie przed niekontrolowanym biegiem emocji w sylwestrową noc mogą się okazać dużo ważniejsze,  niż kreacja!

Makijaż na sylwestra 2019: najpiękniejsze inspiracje z Instagrama >>>

Jak przedłużyć trwałość makijażu - baza pod makijaż

To kosmetyk do zadań specjalnych i na specjalne okazje. Odżegnywany od czci i wiary za to, że zapycha i nie pozwala skórze oddychać, w Sylwestra okaże się wybawieniem. To nie czas na wysublimowaną pielęgnację, ale jeśli ta jest dla was priorytetem, może zainteresować was fakt, że primery ma swej ofercie także wiele marek eko

Jak przedłużyć trwałość makijażu - fixer, czyli spray przedłużający trwałość makijażu

Podobnie fixer czyli utrwalacz makijażu w sprayu. Jest duża szansa, że znacie go raczej jako narzędzie makijażystów za kulisami sesji czy pokazów, niż z własnej kosmetyczki, ale w tę noc warto to zmienić. To preparat, który pozwoli nawet mocnemu makijażowi pozostać nietkniętemu przez cała noc. 

Jak przedłużyć trwałość makijażu - puder matujący i bibułki matujące

Na co dzień rzadko po niego sięgamy, bo płaski mat to przeżytek. Ale zważywszy, że w planach jest cała noc na parkiecie, efekt naturalnego, ale kontrolowanego glow osiągniemy właśnie w ten sposób. A na ratunek, gdy robi się gorąco, sięgnijcie po bibułki matujące - zmieszczą nawet w najmniejszej torebce.

Jak przedłużyć trwałość makijażu - matowa szminka

Kolejna sprawa to trwały kolor na ustach. Choć matowe szminki maja tyle samo przeciwniczek, co wiernych fanek, jest jeden sposób, by obejść uczucie suchych ust i cieszyć się trwałym kolorem. Jeżeli należycie do tej pierwszej grupy zdradzamy sposób, który przekona nawet największe abnegatki matowej szminki! Nałóż na usta matową farbkę w płynie od Clarinsa (polecamy czerwień lekko wpadającą w oranż), a na to ulubiony bezbarwny balsam nawilżający od ust (nasz patent to farbka plus balsam ModelCo z głową Karla). Gwarantujemy, że nawet po noworocznej kolacji (tak, nawet, jeśli będzie to kebab nad ranem), usta będą wyglądać jak właśnie pomalowane!

Zobacz także: