Jesień z jednej strony odbiera nam możliwość noszenia niektórych ubrań, które są typowo letnie. Z drugiej otwiera jednak przed nami wiele ciekawych możliwości. Tym razem skupiliśmy się głównie na hitach z wybiegów, które z łatwością można wpleść do swoich stylizacji bez wspomagania się rzeczami z drogich butików. Często bowiem trendem stają się nie tylko konkretnie modele ubrań i dodatków wylansowane podczas tygodni mody, ale także triki stylizacyjne. Dzięki temu projektanci i projektantki mody dostarczają nam zupełnie darmowych wskazówek. Wybraliśmy 5 trików stylizacyjnych na jesień 2022, które z łatwością można wpleść do własnych zestawów. Każdy z nich jest gwarancją tego, że nie będzie w nich mowy o nudzie.

5 trików stylizacyjnych na jesień 2022 – Sweter na biodrach

Jeden z trików stylizacyjnych lansowanych na jesień-zimę 2022/2023 pokazuje, że często zapominamy o połączeniach, które sprawdzały się przed laty. W latach 90. i 2000. widok bluzy lub swetra przewiązanego na biodrach był zupełnie naturalny. W ostatnich sezonach jednak niemal wcale nie widywaliśmy takiego rozwiązania. Wszystko wskazuje jednak na to, że taki trik stylizacyjny znów stanie się przebojem. To za sprawą kolekcji Bottega Veneta, Louis Vuitton czy Nanushka. Według topowych designerów sweter na biodrach najlepiej wygląda na sukience. To jednak tylko luźna wskazówka. Slip dress to świetny punkt wyjścia, ale z pewnością nie jedyny. Sweter możemy przewiązać na biodrach również kiedy mamy na sobie jeansy lub nawet garnitur. Wszystko zależy od naszego stylu i okazji.

Bottega Veneta Fot. Imaxtree

5 trików stylizacyjnych na jesień 2022 – Długie rękawiczki do podwiniętych rękawów

Długie rękawiczki kojarzą się przede wszystkim z szykownym dodatkiem z satyny lub aksamitu, który dopełnia wieczorowe kreacje. Wizja projektantów i projektantek mody na jesień 2022 jest jednak zupełnie inna. Ich zdaniem długie rękawiczki to idealny dodatek do codziennych stylizacji. Jak je nosić? Tu opcji jest kilka. Wystarczy wybrać bluzkę, sweter, bluzę lub sukienkę z długim rękawem, który można podwinąć. W ten sposób będzie można najlepiej wyeksponować modne rękawiczki, które tym razem mogą być skórzane. Pozostaje tylko podjąć jeszcze kilka innych decyzji – gładkie czy marszczone, czarne czy kolorowe, sięgające przed łokieć czy za. Potem można już tylko cieszyć się nową ozdobą jesiennych zestawów.

Jil Sander Fot. Imaxtree

5 trików stylizacyjnych na jesień 2022 – Wyeksponowane skarpety

Jeden z najgorętszych duetów na jesień 2022? Nie mamy wątpliwości, że to loafersy noszone na skarpety. Taką parę w swoich stylizacjach wiele razy zdążyła zaprezentować Hailey Bieber. Do tego podobne zestawy pojawiły się także na wybiegach podczas prezentacji kolekcji na jesień-zimę 2022/2023. Wystarczy zobaczyć, jak taki duet zaprezentował dom mody Miu Miu. Influencerki już od kilku sezonów udowadniają, że skarpety nie są akcesorium, które należy ukrywać. Wręcz przeciwnie. Ich zdaniem świetnie nadają się do tego, żeby zdobić modne stylizacje. Z tego powodu do tej pory prezentowały je między innymi w duecie z klapkami i sneakersami. Teraz natomiast najlepsze wydają się do nich loafersy.

Miu Miu Fot. Imaxtree

Zobacz także:

5 trików stylizacyjnych na jesień 2022 – Dwa paski

Hasło głoszące, że jeden to zbyt mało, już nie raz towarzyszyło projektantom i projektantkom mody. W duecie jakiś czas prezentowali chociażby torebki. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że patrząc na inny dodatek będzie nam się dwoiło w oczach. Mowa o paskach. Trend wylansowany przez dom mody Miu Miu skupia się na tym, żeby nosić dwa identyczne modele jeden nad drugim. Ułatwieniem mogą być specjalnie dedykowane do tego spódniczki z dwoma rzędami szlufek, ale nie są one konieczne. Takie dodatki można założyć także bez dodatkowego wsparcia na model, który w ogóle ich nie posiada. To opcja zwłaszcza dla tych osób, które jeszcze nie są w pełni przekonane do tego trendu na jesień 2022.

Miu Miu Fot. Imaxtree

5 trików stylizacyjnych na jesień 2022 – Sweter na ramionach

Obok wybiegowych hitów pojawiają się także przeboje kreowane przez influencerki. Te często mają wcale niemniejszą siłę oddziaływanie niż cenieni projektanci i projektantki mody. Z tego powodu nie zamierzamy lekceważyć ich wpływu na modę. Kolejny sezon z rzędu fashionistki pokazują, że jako dodatkową warstwę na karku i ciekawą ozdobę warto potraktować każdy, nawet najbardziej zwyczajny, sweter. Ten element garderoby narzucony na ramiona zawsze jest ciekawym urozmaiceniem nawet najprostszych zestawów. Influencerki lubią go nosić zwłaszcza na marynarki, ale to tylko wskazówka. Sprawdzi się też narzucony na inny sweter, sukienkę lub jeszcze inne ubranie, które akurat będzie częścią jesiennej garderoby. Płaszcze i kurtki też nie są tu wykluczone.