W związku z pandemią coraz więcej firm przeszło na system home office. Praca w piżamie? W wygodnym fotelu albo na tarasie? Brzmi jak marzenie. Niestety rzeczywistość okazała się nieco inna. Wiele osób przyznaje, że ma problemy ze skupieniem we własnym domu, a także zdarza im się narzekać na sprzęt, na którym pracują. Co więcej, niektórzy zapominają o własnych potrzebach – pracują przez cały dzień, nie potrafią oderwać się od komputera czy telefonu. Najwyższa pora to zmienić! Podpowiadamy, jak pracować w trybie home office – jak zwiększyć swoją efektywność na co dzień, a także zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym.

5 zasad pracy w trybie home office. Jak pracować efektywnie i zachować work-life balance?

1. Dobry początek dnia

Wykorzystaj dobrze czas, który normalnie spędziłabyś na dojazd do pracy. Oczywiście możesz pospać chwilę dłużej (kto tego nie lubi, prawda?). Pamiętaj jednak o pożywnym śniadaniu, które doda Ci energii na cały dzień, a tym samym pozytywnie wpłynie na Twoją efektywność. Proponujemy owsiankę z ulubionymi owocami albo tosty z awokado. Do tego (oczywiście!) kubek kawy lub świeżo wyciskany sok.

2. Dokładny plan działania

Zanim zaczniesz pracować, stwórz tak zwaną listę to-do na konkretny dzień. Zapisz w kalendarzu, na zwykłej kartce albo w elektronicznym notatniku wszystko, co musisz zrobić – uwzględnij w swoim planie wszelkie wideo-konferencje, przygotowanie raportów, a także drobne rzeczy, o których po prostu nie możesz zapomnieć. Po wykonaniu każdego zadania, skreślaj je z listy to-do. Dzięki temu zobaczysz, jak dużo już zrobiłaś tego dnia i zyskasz motywację do dalszego działania.

3. Niezawodny sprzęt

Niezawodny sprzęt – wyposażony w dobrej jakości wyświetlacz, jak również wytrzymałą baterię, to absolutny must-have w pracy z domu. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem nowego laptopa, który dorówna Twojemu tempu, sprosta wszelkim potrzebom i oczekiwaniom, zwróć uwagę na nowości w ofercie Huawei. W październiku tego roku na polskim rynku zadebiutowały dwa ultra smukłe, a do tego wyjątkowo lekkie laptopy marki, a mianowicie MateBook X oraz MateBook 14.

Laptopy MateBook X oraz MateBook 14 od Huawei sprawdzą się idealnie podczas pracy w domu. Dlaczego zasługują na miano wyjątkowych? Spieszymy z odpowiedzią! MateBook X został wyposażony w dotykowy ekran FullView 3k, dzięki czemu praca na nim staje się jeszcze szybsza, łatwiejsza, a zarazem przyjemniejsza. Wyróżnia się także praktycznie niewidocznymi ramkami – wyświetlacz zajmuje aż 90% wewnętrznej powierzchni urządzenia. Z kolei MateBook 14 charakteryzuje się super wydajnym procesorem AMD Ryzen z serii H, jak również aluminiową obudową i tak zwanym bezramkowym ekranem FullView 2k.

Co więcej, oba laptopy Huawei zostały wyposażone w wytrzymałą baterię – już pół godziny ładowania pozwoli na kilka godzin pracy bez obaw, że urządzenie za moment przestanie działać. Do tego, MateBook X oraz MateBook 14 są ultra lekkie. Ważą odpowiednio kilogram i 1,4 kg.

4. Aktywność fizyczna

Nie zapominaj o aktywności fizycznej na co dzień – przed lub po pracy. Możesz pobiegać albo wybrać się na spacer (oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności). Pamiętaj, że coraz więcej klubów fitness, studio jogi, a także trenerów personalnych oferuje treningi online. Gwarantujemy, że ciało i umysł podziękują Ci za regularną aktywność fizyczną.

Zobacz także:

5. Wyciszenie

Po całym dniu ciężkiej pracy w domu, a także aktywności fizycznej czas na totalny relaks. Już kilka minut medytacji (albo ćwiczeń oddechowych) korzystnie wpłynie na Twoje samopoczucie, pozwoli Ci się wyciszyć, jak również ułatwi zasypianie. To prostsze niż mogłoby się wydawać. Na początku wystarczy, że usiądziesz wygodnie, zamkniesz oczy i skupisz się na swoim oddechu. Spodziewaj się wielu korzyści.