Po rozdaniu Złotych Globów, ogłoszeniu nominacji do nagród BAFTA oraz w oczekiwaniu na przyznanie nominacji do Oscarów 2017, możemy już stworzyć listę największych hitów 2017 roku. W kinie będzie się działo - na naszej liście wyróżniliśmy zarówno obrazy, które mają szansę zdobyć najważniejsze, prestiżowe statuetki, jak i te, które Złotą Malinę mają niemal w kieszeni, ale i tak chętnie wybierzemy się na nie do kina (pozdrawiamy twórców "Ciemniejszej strony Grey'a"). Nie zabrakło także polskich tytułów, a wśród nich m.in. ostatniego dzieła nagrodzonego Oscarem Andrzeja Wajdy, czyli "Powidoków" o Władysławie Strzemińskim, czy dramatu kryminalnego "Pokot" Agnieszki Holland. 

 

Powrót kultowych filmów z lat 90.

W 2017 roku w kinach przeżyjemy powrót do lat 90. Inspiracje tą dekadą widać było do tej pory w modzie, a teraz trend przenosi się na wielki ekran. W grudniu 2017 premierę będzie miał film "Jumanji", oparty na książce o tym samym tytule, która została już zaadaptowana w 1995 roku. W rolę główną, chłopca uwięzionego w grze planszowej, grał niezapomniany Robin Williams. W nowym "Jumanji" zobaczymy Dwayne'a Johnsona, Kevina Harta, Jacka Blacka oraz Nicka Jonasa. Miłośnicy klimatów lat 90. ucieszą się także z premiery pełnometrażowego filmu "Power Rangers", który wejdzie do kin w marcu 2017. Jako Rita Repulsa pojawi się w nim Elizabeth Banks, natomiast rolę Zordona otrzymał Bryan Cranston. 2017 rok to także powrót do "Trainspotting", od którego premiery w 1996 roku minęło już ponad 20 lat. Film wciąż ma jednak wiernych fanów, którzy ucieszyli się z informacji o powstaniu drugiej części. W filmie zagra m.in. Ewan McGregor i Jonny Lee Miller.

 

Filmy animowane dla dorosłych

Po premierze "Sausage party" nikt nie ma już chyba wątpliwości, że "animacja" nie oznacza od razu filmu dla dzieci. Dorośli nie mogą się już doczekać m.in. filmowej wersji bajki z 1991 roku - "Piękna i Bestia" z Emmą Watson w roli głównej to jedna z najgorętszych premier najbliższych miesięcy. Wśród najbardziej wyczekiwanych filmów 2017 roku pojawi się kilka tytułów, które właśnie dorosłym sprawią więcej przyjemności niż dzieciom. To m.in. film "Emoji Movie", którego historia oparta jest na bohaterach znanych z... klawiatury iPhone'a. Nie możemy też doczekać się trzeciej części historii o Minionkach, które znów spróbują przejąć władzę nad światem. Trzeciej części doczeka się w 2017 roku także film "Auta" - Zygzak McQueen będzie walczył w tym razem o miejsce w świecie zdominowanym przez superszybkie, nowoczesne samochody. Hitem może okazać się także film stworzony na podstawie popularnej gry komputerowej - to "Ghost in the Shell" z główną rolą Scarlett Johansson

Zobacz także:

 

Filmy o superbohaterach

Jak co roku, producenci zadbali o fanów komiksów Marvel i innych filmów o superbohaterach. Najbardziej wyczekiwanym filmem z tej kategorii jest "Logan" z Hugh Jackmanem, który ponownie pojawia się jako Wolverine. Na ekrany powraca też m.in. SpiderMan w filmie "SpiderMan Homecoming", obejrzymy także kolejną część sagi o Transformersach - "Transformers: Ostatni Rycerz" z Markiem Wahlbergem, Anthonym Hopkinsem i Laurą Haddock. Swoją premierę będzie miał także film "Wonder Woman", czyli suberbohaterce, w którą wcieliła się Gal Gadot. Dla fanów superbohaterów i kosmosu dobrą informacją będzie premiera drugiej części "Strażników Galaktyki". Warty obejrzenia będzie też "Valerian i miasto tysiąca planet" z Carą Delevingne w roli głównej. Jeśli natomiast wolicie sam kosmos i bohaterów bez nadprzyrodzonych mocy (a jednak wciąż super!), wybierzecie się do kina na jeden z obiecujących filmów o podróżach poza naszą planetę. Czekamy na "Life" z Jakem Gyllenhaalem i Ryanem Raynoldsem oraz "Ukryte działania" o trzech czarnoskórych kobietach, które pomogły w latach 50. i 60. wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina.