Kto zaczytywał się już w powieściach kryminalnych, ten doskonale wie, że można się od łatwo uzależnić. Ważne, aby przygodę z kryminałami zacząć od tych naprawdę dobrych. Dlatego postanowiliśmy wybrać dla Was 50 najciekawszych pozycji z gatunku kryminał i thriller.

Dobry kryminał sprawi, że w weekend nie wyjdziecie z domu

Kryminał już od pierwszych stron powinien nas wciągnąć, zahipnotyzować i sprawić, że nie oderwiemy się od niego, aż nie poczujemy zmęczenia. Lekki język, cięty humor, duszna atmosfera i poczucie, że jesteśmy na tropie jakiejś zagadki to cechy dobrego kryminału. W dzisiejszych czasach w księgarniach znajdziecie mnóstwo dobrych, ale też kiepskich książek z gatunku kryminał/thriller. Zacznijcie zatem od naszego zestawienia, a jesteśmy pewni, że większość z nich wciągnie Was na dobre.

Rodzimy rynek kryminałów

Skandynawowie znani są ze świetnych kryminałów, ale także polscy pisarze tworzą świetne książki z tego gatunku. Warto chociażby wymienić genialną Katarzynę Bondę, która sprawiła, że Polacy hurtowo kupują jej książki czy Leopolda Tyrmanda, którego "Zły" to najpoczytniejszy kryminał napisany w czasach PRL-u.

Autorzy, których warto znać

Wspomniana wyżej Katarzyna Bonda, Harlan Coben, Jo Nesbo, John Grisham, Tony Parsons, Michael Dobbs, Camilla Lackberg czy Agata Christie - wybierając tych autorów kryminałów możecie być pewni, że czas poświęcony na ich powieść z pewnością nie będzie czasem zmarnowanym.

Zobacz także: