Wyjątkowy klimat tego miasta sprawia, że staramy się odwiedzać Katowice tak często, jak tylko możemy. W sierpniu wybieramy się na Śląsk z okazji Fest Festivalu, nowego muzycznego wydarzenia w Polsce. Pierwsza edycja odbędzie się w Parku Śląskim w Chorzowie, gdzie usłyszymy takich artystów jak: Jaden Smith, Metronomy, Rejjie Snow, Lion Babe i Disclosure. Nie zabraknie także polskich wykonawców na czele ze Smolastym, Natalią Szroeder, Holakiem i zespołem Kamp. Podpowiadamy, co warto zobaczyć między koncertami. 

Fest Festival 2019: line-up. Oto wszyscy artyści, którzy wystąpią w Parku Śląskim >>>

Kawiarnia Synergia Dobre Miejsce, ul. Andrzeja 29/2

Wśród miejsc na Śląsku z najlepszą kawą, Synergia zdecydowanie znajduje się w czołówce polecanych miejsc. Prosty wystrój, drewniane stoły, rośliny, miła obsługa i ziarna najwyższej jakości – tak w skrócie można opisać tę kawiarnię. Byliśmy, sprawdziliśmy. Zdecydowanie wpadniemy tu ponownie na kawę pomiędzy koncertami!

Kawiarnia Kafej, ul. Chorzowska 5

Przytulne, niewielkie miejsce, idealne na leniwe śniadania. Zjecie tu m.in. bajgle z różnymi dodatkami, granole, tosty francuskie czy wytrawne gofry. Ale Kafej kusi również pysznymi ciastami, takimi jak bezy, tarty i serniki w oryginalnych wariacjach. A wieczorem polecamy wypić w Kafej koktajl na zewnątrz, w bardzo uroczym ogródku! To idealne miejsce na randkę ;)

Restauracja NOVO, ul. Warszawska 15

Fani włoskiej kuchni będą zachwyceni restauracją NOVO, która znajduje się w centrum miasta. To tutaj według lokalsów zjecie najlepszą pizzę. Właścicielem lokalu jest finalista programu Top Chef, Przemysław Błaszczyk, który dba o to, aby wszystkie składniki były świeże, a podawane do posiłków wina najlepszej jakości. NOVO urzeka również eleganckim wystrojem i przyjemną atmosferą. Kolejny punkt obowiązkowy na gastronomicznej mapie Katowic.

Muzeum Śląskie, ul. Dobrowolskiego 1

Muzeum Śląska to obowiązkowy przystanek dla każdego, kto odwiedzi to miasto i chce dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat, poznać kulturę, intelektualne i artystyczne dziedzictwo Katowic, a także poczuć klimat tego miejsca. Jeśli wybieracie się w najbliższym czasie, na pewno zainteresują Was wystawy czas. Podwójnie wolne. Prawa polityczne kobiet 1918 to plenerowa ekspozycja, która zdobyła wiele prestiżowych nagród. Jest poświęcona uzyskaniu praw wyborczych przez Polki i zgłębia historię tego przełomowego wydarzenia. Kolejną ciekawą pozycją jest wystawa Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003, która – jak wskazuje nazwa – odkrywa przed zwiedzającymi tajemnice gatunku muzycznego i środowiska, który zawładnął Katowicami (i nie tylko).

KATO, ul. Mariacka 13

W KATO wypijecie dobrego drinka lub piwo, poczilujecie ze znajomymi. Ale to przede wszystkim miejsce kulturowe, w którym odbywają się koncerty i ciekawe panele dyskusyjne. Jeśli chodzi o wystrój, uwagę przyciąga charakterystyczny neon KATO. Wieczorami jest tu pełno ludzi, którzy również tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca!

Zobacz także:

Vienna House Easy Katowice, ul. Sokolska 2

Zatrzymując się w hotelu podczas muzycznych festiwali, jest kilka rzeczy, które są bardzo istotne (przynajmniej według nas). Po pierwsze, lokalizacja. Nowoczesny hotel Vienna House jest usytuowany blisko centrum Katowic. Do hali widowiskowej Spodek oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego jest zaledwie 1 kilometr. Do dyspozycji gości jest również parking przed hotelem, co jest kolejnym ważnym punktem, jeśli poruszamy się samochodem. Modny design i żywe kolory w pokojach (do wyboru: żółty lub czerwony) cieszą oko i sprawiają, że pobyt w Vienna House jest bardzo przyjemny. Dodatkowo znajdziecie tu obfite śniadania z regionalnymi akcentami (nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomnieli o jedzeniu). A po festiwalowych koncertach możecie udać się do przytulnego baru i zrelaksować z przyjaciółmi przy lampce wina (lub czegoś mocniejszego). Jako Glamour.pl przygotujemy dla Was relację z Fest Festivalu i będziemy nadawać prosto z Parku Śląskiego i Vienna House, gdzie zatrzymamy się na weekend!

Co więcej, Wy również możecie skorzystać z promocyjnej oferty, przygotowanej przez Vienna House z okazji festiwalu. Jeśli zarezerwujecie hotel na najbliższy weekend, otrzymacie 20% zniżki, transfer taksówką z hotelu do miejsca festiwalu, 10% zniżki na gastronomię. Istnieje również możliwość późniejszego wymeldowania, a także dostęp do darmowego parkingu. Z kim widzimy się na miejscu?