Zdrada to temat bardzo trudny - dla jednego będzie to fizyczna bliskość z inną osobą, a jeszcze inny nie toleruje zwykłego polubienia zdjęcia na Instagramie. Trudno jest więc wyłapać sygnały ostrzegawcze, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia ze zdradą emocjonalną, kiedy zażyłość między dwiema osobami buduje się stopniowo i nie zauważymy tu sztampowej, czerwonej szminki na białej koszuli, czy gorączkowego hasłowania telefonu. Oto kilka subtelnych sygnałów, które mogą oznaczać, że twój facet ma kogoś na oku.

Ma nowe hobby i zainteresowania

Fan rapu nagle zaczął godzinami wsłuchiwać się w dyskografie zespołów rockowych? A może z dnia na dzień stał się fanem tenisa, mimo że dotychczas jego ulubionym sportem było oglądanie seriali? Może być tak, że twój partner zwyczajnie złapał nową zajawkę w której powinnaś go wspierać, a może… chce poznać świat osoby, która wpadła mu w oko? Tak to działa - kiedy ktoś wydaje nam się interesujący, chcemy zbliżyć się do jego świata. Bądź czujna!

Ciągle narzeka na koleżankę

Twój facet ciągle narzeka na tę jedną koleżankę z pracy? Fakt, może być jędzą, ale istnieje też duże prawdopodobieństwo, że mu się podoba. Jeśli druga osoba wzbudza w nim duże emocje - obojętnie, czy są one pozytywne czy negatywne, warto się temu przyjrzeć.

Przestał pisać w ciągu dnia

Jeśli do tej pory całymi dniami byliście w kontakcie, a twój luby wysyłał ci zdjęcia, pytał o poradę czy chwalił się nowym osiągnięciem, a teraz ogranicza się do jednej wiadomości podczas przerwy na lunch - coś tu nie gra. Albo jest bardzo zajęty albo… zwierza się i rozmawia już z kimś innym!

Oskarża cię o zdradę

Paradoksalnie, zdradzający partner może “mierzyć cię swoją miarą” i stać się wyjątkowo zazdrosny. Jeśli na każdym kroku sugeruje ci, że zainteresowałaś się kimś innym, to jak to mówią - red flag!

Unika zobowiązań

Naturalnym etapem każdego związku jest tworzenie wspólnej przyszłości. Jeśli on zaczął alergiczne reagować na propozycje wspólnego mieszkania, kupna auta, czy adopcji psa - bądź uważna. Być może jego niechęć wynika z problemów finansowych, a może po prostu unika wspólnych zobowiązań, które znacznie utrudnią ewentualne rozstanie.

Czepia się

Facet zaczął krytykować cię na każdym kroku? Źle doprawiłaś zupę, masz dziwną fryzurę, za głośno słuchasz muzyki… Jeśli nagle zaczęły przeszkadzać mu drobne elementy twojego charakteru może to oznaczać, że ciepłe uczucia przerzucił już na kogoś innego…

Co zrobić, gdy zauważysz te oznaki?

Przede wszystkim nie panikuj. To, że zauważasz te sygnały, nie musi oznaczać, że twój partner jest niewierny. Najważniejsze to rozmawiać ze sobą otwarcie -   komunikacja to klucz w każdym związku. Może się okazać, że twój facet ma po prostu gorszy czas - dopadła go chandra, czy ma dużo stresu w pracy. Daj mu do zrozumienia, że jesteś zaniepokojona i słuchaj, co ma do powiedzenia.

Jeśli jednak twoje złe przeczucie nie odpuszcza i twój partner nie jest gotowy do rozmowy, warto pomyśleć o terapii par. To miejsce, gdzie można pracować nad trudnościami i próbować naprawić związek. Partner nie ma ochoty na takie przedsięwzięcie, a ty masz dosyć życia w ciągłej niepewności? Być może to już czas na to, aby zakończyć relację i poszukać osoby, przy której będziesz czuć się bezpiecznie.