Twój związek niedawno się zakończył? Jeśli potrzebujesz czasu w samotności i planujesz spędzić kilka najbliższych wieczorów w domu, mamy dla ciebie wsparcie. Te filmy poprawiają nastrój, dodają siły i naprawdę pomagają rozprawić się ze smutkami!

 „Chłopaki też płaczą”, reż. Nicholas Stoller (2008)

Peter Bretter zostaje porzucony przez swoją ukochaną i wyjeżdża do rajskiego kurortu, by lizać rany. Jak to w klasycznej, amerykańskiej komedii romantycznej - na miejscu spotyka oczywiście swoją byłą, która wybrała się na romantyczny wyjazd z nowym facetem. W rolach głównych Kristen Bell, Mila Kunis, Russell Brand i Jason Segel.

„500 dni miłości”, reż. Marc Webb (2009)

15 nominacji do nagród filmowych, w tym do Złotego Globu. Teraz film jest już klasykiem wśród filmów o miłości. Opowiada historię Toma, który wspomina 500 dni spędzonych z dziewczyną o imieniu Summer.

„Sztuka zrywania”, reż. Peyton Reed (2006)

Rozstania to sztuka. Szczególnie, jeśli mowa o długoletnich związkach, które rozpadając, się tworzą listę "rzeczy do załatwienia". Podział wspólnych książek, prawo do mieszkania, kontakty z rodziną... na początku trudno się za to zabrać. Ale skoro Jennifer Aniston dała radę, to chyba my też, prawda? 

„Annie Hall”, reż. Woody Allen (1977)

Woody Allen i wspaniała Diane Keaton - obydwoje nagrodzeni za ten film Oscarem ("Annie Hall" zgarnęła łącznie 4 statuetki). Historia opowiada o burzliwym związku nowojorskiego komika Alvy'ego Singera i ekscentrycznej piosenkarki Annie.

 

„Kobiety pragną bardziej”, reż. Ken Kwapis (2009)

Bradley Cooper, Scarlett Johansson, Jennifer Aniston, Ben Affleck, Drew Barrymore i wiele innych znanych nazwisk na jednym ekranie i w wielu pokręconych koligacjach. Film o zerwaniach i nowych przygodach, do którego chce się co jakiś czas wracać.

 „Holiday”, reż. Nancy Meyers (2006)

Gdybyśmy mieli wymienić jednym tchem nazwiska kojarzące nam się z komediami romantycznymi, to Cameron Diaz znalazłaby się w pierwszej trójce. Ale aktorka zagrała też w filmie o zerwaniu, a nawet dwóch. Rozstanie przeżywa jej bohaterka i postać grana przez Kate Winslet. No tak, pojawia się też Jude Law bez koszulki. 

Zobacz także:

„Jerry Maguire”, reż. Cameron Crowe (1996)

Młody Tom Cruise i jeszcze młodsza Renee Zellweger. On jest młodym, wpływowym biznesmenem, który traci wszystko, co dla niego ważne. Za późno orientuje się, że nie docenił tego, że mimo porażek miał obok siebie kogoś, kto zawsze w niego wierzył.