Jeżeli nie jesteś w tej grupie szczęśliwców i nie dane ci było jeszcze doświadczyć przedświątecznej ekscytacji, pomożemy ci poczuć bożonarodzeniową atmosferę. Oto lista filmów świątecznych, które wprawią cię w dobry nastrój. Do obejrzenia w Boże Narodzenie, ale nie tylko.

W naszym TOP 8 znalazły się najlepsze filmy świąteczne, które wypracowały sobie status prawdziwych klasyków. Gwarantujemy: nic nie wprowadzi cię w bożonarodzeniowy nastrój lepiej niż te produkcje. Wśród naszych propozycji znajdziesz zarówno romanse, jak i komedie oraz produkcje familijne. Nie mogło zabraknąć w nim także najpopularniejszego polskiego filmu świątecznego. Domyślasz się, o jaki obraz chodzi?

Najlepsze filmy świąteczne: „The Holiday”, reż. Nancy Meyers (2006)

Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law i Jack Black na jednym ekranie! Cudowna obsada i jeszcze lepsza fabuła. Historia dwóch nieznających się kobiet, które łączy jedna rzecz: problem miłosny. Aby od niego uciec, postanawiają zamienić się domami na święta, zmieniając tym samym całkowicie swoje otoczenie. Najlepszy film na Boże Narodzenie

Najlepsze filmy świąteczne: „Dziennik Bridget Jones”, reż. Sharon Maguire (2001)

Klasyk, o którym nie trzeba za dużo pisać. Renée Zellweger w swojej życiowej roli 32-letniej Bridget Jones oczaruje wszystkich swoją nieudolnością i roztrzepaniem. Dodaj do tego dwóch przystojniaków, którzy zawzięcie walczą o względy u samotnej dziennikarki i przepis na komedię romantyczną z prawdziwego zdarzenia gotowy. Do której drużyny należysz? #teamcolin czy #teamhugh?

 

Najlepsze: „To właśnie miłość”, reż. Richard Curtis, Mat Whitecross (2003)

Nieważne, czy jesteś fanką romansu, czy nie. Ten film na sto procent zrobi na tobie wrażenie. Londyn w przedświątecznym okresie plus dziesięć historii miłosnych i plejada hollywoodzkich gwiazd, na czele z Colinem Firthem, Alanem Rickmanem, Hugh Grantem, Keirą Knightly i Emmą Thompson! Czego chcieć więcej?

 

Zobacz także:

Najlepsze filmy świąteczne: „Kevin sam w domu”, reż. Chris Columbus (1990)

Istnieją takie tradycje, które trzeba pielęgnować. Do jednej z nich należy coroczna emisja filmu „Kevin sam w domu”. Jeżeli tęsknisz za dzieciństwem, nie pozostaje ci nic innego jak usiąść w fotelu, zawinąć się w ciepły koc, wziąć gorące kakao w dłoń i poddać się przygodzie małego chłopca, który zostaje sam w domu na święta.

 

Najlepsze filmy świąteczne: „Kochajmy się od święta”, reż. Jessie Nelson (2015)

„Kochajmy się od święta” to film, który pokazuje, jak naprawdę wyglądają święta. Ogromne oczekiwania wobec siebie i całej rodziny, by ten szczególny czas był idealny. Niestety nie zawsze jest tak, jakbyśmy chcieli. Diane Keaton jak zwykle perfekcyjna! Na pewno spodoba ci się w roli nadopiekuńczej matki. Jeśli nie wiesz, co obejrzeć w Boże Narodzenie, ten film sprawdzi się idealnie. A jeszcze lepiej zadziała, jeśli zrobisz sobie seans przed świętami.

 

Najlepsze filmy świąteczne: „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa”, reż. Andrew Adamson (2005)

„Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa”, czyli historia czwórki rodzeństwa, które trafia do magicznej krainy zwanej Narnią. Z ogromną chęcią powracamy do tego filmu, ponieważ ma w sobie wszystko, czego wymagamy od świątecznej produkcji. To znaczy: przepiękne, śnieżne krajobrazy, królową lodu, wiele przysmaków i słodkie, gadające zwierzaki. 

 

Najlepsze filmy świąteczne: „Listy do M.”, reż. Mitja Okorn (2015)

Choć do dnia dzisiejszego „Listy do M.” doczekały się łącznie pięciu części, niezmiennie polecamy wam pierwszą z nich. To zdecydowanie najlepszy polski film świąteczny. Schemat podobny do „To właśnie miłość”: losy nieznanych sobie osób splatają się przypadkiem w czasie Gwiazdki. To, co z tego wyniknie, na pewno sprawi, że zrobi ci się cieplej na sercu.

 

Najlepsze filmy świąteczne: „Świąteczny szok”, reż. Clea DuVall  (2020)

Wciąż brakuje dobrych świątecznych komedii romantycznych z osobami LGBTQIA+ na pierwszym planie. Produkcja Clea DuVall  jest wyjątkiem, więc musiała trafić do naszego zestawienia. Podczas bożonarodzeniowego przyjęcia Abby (Kristen Stewart) zamierza oświadczyć się swojej dziewczynie Harper (Mackenzie Davis) w jej rodzinnym domu. Harper nie podzieliła się jednak bliskim faktem, że jest w szczęśliwej relacji z kobietą. Czy dziewczyny będą umiały przeżyć święta w zgodzie ze sobą i swoimi wyborami?