Przyznajemy – systematyczność w pielęgnacji stóp nie jest naszą mocną stroną. Zmęczone po całym dniu, spiesząc się, by przed snem zdążyć chociaż obejrzeć ulubiony serial na Netfliksie, często wszelkie zabiegi odkładamy na później. Wydaje nam się, że ścieranie pięt pumeksem będzie trwać latami, a o kremie celowo zapominamy, by tłustymi stopami nie zbierać kurzu z podłogi (albo nie zostawiać na niej śladów). I podejrzewamy, że nie jesteśmy jedyne. Ludzka rzecz! Z czasem jednak skóra na piętach staje się twardsza i szorstka, łaknąc nawilżenia. Wówczas warto zafundować stopom pielęgnacyjny rytuał, który robi właśnie furorę na TikToku. Nic dziwnego, efekt jest natychmiastowy! A stopy wyglądają jak po pedicure zrobionym w salonie kosmetycznym! 

Ten pielęgnacyjny rytuał dla stóp robi furorę na TikToku

Kiedy TikTokerka @missskena udostępniła w sieci ten kilkusekundowy filmik, w mgnieniu oka stał się wiralem. A na pytanie, które zadała: „Kto chce pielęgnacyjną rutynę?”, wszyscy jednogłośnie odpowiedzieli – „ja”. Co takiego przedstawiało wideo? No cóż, stopy TikTokerki – przed i po metamorfozie. A różnica między nimi była uderzająca. Najpierw – szare, wysuszone i o nierównym kolorycie (kto nigdy nie miał przebarwień po ugryzieniach komara, niech pierwszy rzuci kamień), później – wyraźnie nawilżone, gładkie i promienne (o paznokciach nie wspominając) – jak po wakacjach w egzotycznym kraju. Najlepiej zresztą zobaczcie sami i same:

@missskena Who wants a FEET CARE routine #skincare#feetcare#bodycare original sound - Sounds

Nie dziwi więc, że wszyscy chcieli dowiedzieć się, jak osiągnąć podobny efekt. I dowiedzieli(śmy) się. Niewiele później influencerka urodowa nagrała kolejne wideo – z krótką instrukcją obsługi. Jak wygląda jej pielęgnacyjna rutyna dla stóp? Nie trzymamy was dłużej w niepewności. Wszystko sprowadza się do 7 kroków, które nie mogłyby być bardziej przyjemne.

(produkt do użytku profesjonalnego)

Jak dbać o stopy? Pedicure, który wykonasz sama w domu

  1.  Pierwszy krok do odmoczenie stóp w misce z ciepłą wodą. To już klasyka! Dzięki temu skóra staje się miękka, a tym samym bardziej podatna na kolejne zabiegi. A warstwa rogowa łatwiejsza do usunięcia.
  2. Po kilkunastu minutach pora przetrzeć stopy rękawicą złuszczającą i potraktować je specjalną tarką lub pumeksem. A następnie dokładnie wytrzeć ręcznikiem, pamiętając o przestrzeniach między palcami (ręcznik pomoże usunąć martwy naskórek także i stamtąd).
  3. Teraz czas na maseczkę błotną, którą na każdą stopę należy nałożyć na 5 minut i po tym czasie spłukać.
  4. Następnie TikTokerka sięga po masło do masażu.
  5. A następnie po kolejną maskę – specjalistyczną maskę do stóp, którą na 10 minut nakłada na stopy i zakłada skarpetki ochronne. I uwaga! Maseczki tej nie spłukuje. 
  6. Teraz influencerka nakłada na stopy olejek. Ona sama najchętniej wybiera ten z kosmetycznej linii Rihanny – Fenty Skin Butta Drop Whipped Oil Body Cream, ale z powodzeniem możecie użyć innego olejku do ciała. Pamiętając by dobrze wetrzeć go także w skórę między palcami.
  7. Na koniec czas na wazelinę, którą należy nałożyć na najbardziej narażone na wysuszenie miejsca na stopach – pięty oraz skórę pod palcami. I gotowe! Brzmi skomplikowanie? Dla ułatwienia udostępniamy filmik. I pamiętajcie! tego zabiegu nie trzeba robić codziennie. Efekty widać już po pierwszym razie! 
@missskena Reply to @wolfielea Y’all were damn near ready to fight me for this #skincare#feetcare#showerroutine Hrs and Hrs - Muni Long