Sarah Jessica Parker a Carrie Bradshaw – co je łączy?

Światową rozpoznawalność przyniosła jej rola Carrie Bradshaw, zwariowanej na punkcie mody felietonistki, w serialu „Seks w wielkim mieście”. Sarah Jessica Parker, bo właśnie o niej mowa, 25 marca 2021 roku obchodzi 56. urodziny. Z tej okazji postanowiliśmy sprawdzić, co łączy ją z Carrie, jej najbardziej niezapomnianą z ról. Bo okazuje się, że mają ze sobą całkiem sporo wspólnego. Co na przykład? Nie trzymamy was dłużej w niepewności.

1. Mieszkanie

Podobnie jak Carrie Bradshaw Sarah Jessica Parker nie tylko mieszka w Nowym Jorku i jest zakochana w tym mieście, ale i jej kamienicę można bez problemu pomylić z tą, którą oglądaliśmy w kultowym serialu. 

2. Codzienny look

Carrie Bradshaw nie miała problemu, by z domu wyjść w piżamie i futrze (dziś oczywiście to drugie byłoby nie do pomyślenia, no chyba że sztuczne). Sarze Jessice Parker też zdarzają się na co dzień podobne, niestandardowe, połączenia.  Złoty płaszcz, dres, botki bez skarpetek i ciepła czapka? Według aktorki to wymarzony zestaw, by odprowadzić dzieci do szkoły.

3. Niechęć do nowych technologii

Carrie Bradshaw nigdy nie formatowała dysku w komputerze, nie chciała pożegnać się ze stacjonarnym telefonem i ogólnie niespecjalnie było jej po drodze z nowymi technologiami. Sarah Jessica Parker jest podobna – pozostaje wierna Blackberry, a telefon wymienia na nowy model dopiero wtedy, gdy poprzedni kompletnie się zepsuje (co w dobie wiszącego nad nami kryzysu klimatycznego bardzo popieramy)

4. Miłość do marek

Pamiętacie, jak Carrie Bradshaw pojawiła się na ekranie w tiulowej spódnicy i T-shircie z logo Dior? Albo, gdy napadnięta przez złodzieja nie chciała mu oddać swojej ukochanej torebki-bagietki od Fendi? Sarah Jessica Parker też ma słabość do słynnych domów mody. Przykład? Na jeden ze spacerów po (wielkim!) mieście wybrała bluzę z limitowanej kolekcji Chanel – z nadrukiem autorstwa samego Karla Lagerfelda. Przekonajcie się, zaglądając do naszej galerii! 

5. Stałość w uczuciach

Carrie Brashaw pozostała wierna Mr Bigowi od pierwszego do ostatniego sezonu (ok, wiemy, że z przerwami). Sarah Jessica Parker również ceni sobie stałość w uczuciach. Aktorka i Matthew Broderick są małżeństwem od ponad 20 lat i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Pobrali się w 1997 roku i doczekali trójki dzieci: Jamesa, Marion i Tabithy (córki urodziła surogatka).

6. Umiejętność biegania w szpilkach

Carrie Bradshaw większość czasu spędzała w szpilkach – czasem nosiła je nawet, siedząc w domu. Sarah Jessica Parker przejęła po niej umiejętność robienia wszystkiego na wysokich obcasach. Aktorka przyznała, że zaczęła chodzić w szpilkach, przygotowując się do roli. I... tak już po prostu zostało.

Zobacz także:

7. Miłość do butów

Gdyby można było zmierzyć, kto bardziej kochał buty – Carrie Bradshaw czy grająca ją Sarah Jessica Parker, trudno odgadnąć, która z nich by wygrała. SJP stworzyła nawet swoją linię butów, a w jej prywatnej kolekcji znajdują się dziesiątki oryginalnych modeli obuwia, także od Manolo Blahnika, czyli szpilki, do których absolutną słabość miała także Carrie.

8. Miłość do papierosów

Serialowa Carrie Bradshaw wielokrotnie rezygnuje z palenia i ponownie do niego wraca. W życiu prywatnym Sarah Jessiki Parker jest podobnie – trudno uwierzyć, że zdjęcie, które znajdziecie w galerii, to zdjęcie zrobione przez fotoreportera, a nie kadr z serialu.

9. Znajomość z redaktor naczelną „Vogue”

Carrie Bradshaw traktowała magazyn „Vogue” jak Biblię. W jednym odcinku przyznała nawet, że w młodości wolała kupić egzemplarz magazynu niż obiad! Z czasem zaprzyjaźniła się z redaktor naczelną amerykańskiej edycji tytułu i pisała do niego felietony. Sarah Jessica Parker również pozostaje w bliskich relacjach z naczelną pisma – Anna Wintour bardzo ceni jej styl i charakter.