Sarah Jessica Parker a Carrie Bradshaw – Co je łączy?

Z okazji 55. urodzin aktorki, które przypadają na 25 marca, przypominamy, co łączy Sarę Jessikę Parker i... Carrie Bradshaw, jej najbardziej niezapomnianą z ról. 

1. Mieszkanie

Podobnie jak Carrie Bradshaw Sarah Jessica Parker nie tylko mieszka w Nowym Jorku i jest zakochana w tym mieście, ale i jej kamienicę można bez problemu pomylić z tą, którą oglądaliśmy w serialu. 

2. Codzienny look

Carrie Bradshaw potrafiła wyjść z domu w piżamie i futrze. Sarah Jessica Parker też nie ma problemu z podobnymi połączeniami – złoty płaszcz, dres, botki bez skarpetek i ciepła czapka? Idealny zestaw, by odprowadzić dzieci do szkoły.

3. Niechęć do nowych technologii

Carrie Bradshaw nigdy nie formatowała dysku w komputerze, nie chciała pożegnać się ze stacjonarnym telefonem i ogólnie niespecjalnie kochała nowe technologie. Sarah Jessica Parker konsekwentnie pozostaje wierna Blackberry i wymienia telefon na nowy model dopiero wtedy, gdy poprzedni kompletnie się zepsuje.

4. Miłość do marek

Pamiętacie, jak Carrie Bradshaw pojawiła się w tiulowej spódnicy i T-shircie z logo Dior? Sarah Jessica Parker też ma słabość do słynnych domów mody. Przykład? Na jeden ze spacerów po (wielkim!) mieście wybrała bluzę z limitowanej kolekcji Chanel – z nadrukiem autorstwa samego Karla Lagerfelda (zdjęcie czeka na was w naszej galerii)!

5. Stałość w uczuciach

Carrie Brashaw pozostała wierna Bigowi od pierwszego do ostatniego sezonu (ok, wiemy, że z przerwami). Sarah Jessica Parker również ceni sobie stałość w uczuciach. Aktorka i Matthew Broderick są małżeństwem od ponad 20 lat i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić.

6. Umiejętność biegania w szpilkach

Carrie Bradshaw większość czasu spędzała w szpilkach (czasem nosiła je nawet, siedząc w domu). Sarah Jessica Parker przejęła po niej umiejętność robienia wszystkiego w wysokich obcasach. Aktorka przyznała, że zaczęła chodzić w szpilkach, przygotowując się do roli. I... tak już po prostu zostało.

7. Miłość do butów

Gdyby można było zmierzyć, kto bardziej kochał buty – Carrie Bradshaw czy grająca ją Sarah Jessica Parker, trudno odgadnąć, która z nich by wygrała. SJP stworzyła nawet swoją linię butów, a w jej prywatnej kolekcji znajdują się dziesiątki oryginalnych modeli butów, także od Manolo Blahnika.

8. Miłość do papierosów

Serialowa Carrie Bradshaw wielokrotnie rezygnuje z palenia i ponownie do niego wraca. W życiu prywatnym Sarah Jessiki Parker jest podobnie – trudno uwierzyć, że zdjęcie, które znajdziecie w galerii, to zdjęcie zrobione przez fotoreportera, a nie kadr z serialu.

9. Znajomość z redaktor naczelną „Vogue”

Carrie Bradshaw traktowała magazyn „Vogue” jak Biblię. W jednym odcinku przyznała nawet, że w młodości wolała kupić egzemplarz magazynu niż obiad! Z czasem zaprzyjaźniła się z redaktor naczelną amerykańskiej edycji tytułu i pisała do niego felietony. Sarah Jessica Parker również pozostaje w bliskich relacjach z naczelną pisma – Anna Wintour bardzo ceni jej styl i charakter.