Singiel „Easy on Me”, który promuje album „30” jest jednym z największych hitów z całego dorobku piosenkarki. Potwierdzają to nie tylko wpisy fanów i fanek Adele, ale również liczby. Gwiazda pokonała właśnie zespół BTS, siedmioosobowy boys band z Korei Południowej, bijąc rekord Spotify pod względem największej liczby odtworzeń w ciągu jednego dnia.

Singiel „Easy on Me” z albumu „30” – co wiemy o nowej płycie Adele?

Promocja nowej płyty Adele idzie jak burza. Piosenkarka co chwilę ma dla nas kolejne rewelacje związane z jej długo wyczekiwanym krążkiem. Ledwie ponad tydzień temu Adele przeprowadziła na swoim Instagramie pierwszego live’a. Podczas spotkania z fanami i fankami odpowiadała na ich pytania. Jedno z nich dotyczyło premiery nowego albumu. Odpowiedź była bardziej prawdziwa, niż mogło się to wydawać.

„To już niedługo, nie martw się” – odpowiedziała Adele

Pomimo że nie na taką odpowiedź czekali uczestnicy live’a, to jednak piosenkarka nie trzymała ich długo w niepewności. Kilka dni później również za pośrednictwem mediów społecznościowych podzieliła się z nimi nie tylko tytułem nowego albumu. Zdradziła także datę premiery, którą zaplanowała na 19 listopada tego roku. Chwilę później zobaczyliśmy również klip do piosenki „Easy on Me”. Wszystko dzieje się tak szybko, że trudno za tym nadążyć, ale ma to też swoje ogromne plusy. Zaangażowanie fanów i fanek nie ma kiedy ostygnąć, bo jest cały czas podsycane kolejnymi newsami. Dynamika wydarzeń przełożyła się z pewnością również na ostatni z sukcesów piosenkarki. Tylu odtworzeni w ciągu doby w popularnym serwis streamingowym nie zdobył nikt wcześniej.

„Easy on Me” z rekordową liczbą odtworzeń

Adel wróciła po sześciu latach i jeszcze przed wydaniem albumu „30” bije rekordy popularności. W ciągu jednego dnia singiel „Easy on Me” pobił rekord Spotify pod względem największej liczby globalnych odtworzeń w ciągu jednego dnia. Serwis streamingowy ogłosił to w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Kto stracił pozycję rekordzisty za sprawą nowej piosenki Adele? Wcześniej pierwsze miejsce pod względem największej liczby odtworzeni w ciągu jednego dnia miał popularny utwór zespołu BTS pod tytułem „Butter”. Jak podał „Billboard” piosenka ustanowiła rekord za sprawą 20,9 milionów globalnych odtworzeni 23 maja. Czy Adele pokonała ten wynik o włos, czy miała nad nim ogromną przewagę, nie zostało jeszcze ujawnione.