"Agent Gwiazdy": kiedy będziemy mogli oglądać odcinki nowej, piątej edycji? Na razie widzowie będą musieli uzbroić się cierpliwość, choć wstępne zapowiedzi stacji pozwalają przypuszczać, że nowe emocje zagoszczą na ekranach telewizorów wiosną 2021.

Na czym polega "Agent Gwiazdy"?

Kto jest agentem? - to podstawowe pytanie, z którym przez cały program muszą mierzyć się jego uczestnicy. Zadanie polega na odkryciu tożsamości uczestnika gry, który sabotuje działania pozostałych graczy. Tytułowy Agent stara się, aby wygrana kwota zawsze była jak najmniejsza. 

Reality show TVN akcję wydarzeń przenosi zagranicę. W ostatniej edycji były to Wysypy Kanaryjskie. Uczestnicy przez cały czas trwania programu zobligowani są do wykonywania zadań fizycznych i intelektualnych, za które przysługuje im finansowe wynagrodzenie. Agent stara się, nie ujawniając swojej tożsamości, pokrzyżować im szyki. Na zakończenie każdego z odcinków zawodnicy odpowiadają na kilkanaście pytań, dotyczących tożsamości Agenta. Podczas kolejnych edycji programu zasady ulegały zmianie. Modyfikowano liczbę pytań, sposób weryfikacji prawidłowych odpowiedzi, przyznawano także bonusy i immunitety, zapewniające lepszą pozycję w grze.

"Agent Gwiazdy finał" to odcinek, w którym osoba najbliższa prawdy do samego końca zwycięża i otrzymuje nagrodę finansową wynoszącą tyle, ile środki zgromadzone w puli programu przez wszystkie odcinki.

Uczestnicy poprzednich edycji

"Agent Gwiazdy" - nowa edycja to program, w którym udział wezmą znane twarze: celebryci, muzycy, aktorzy, sportowcy. Do oryginalnego Agenta mógł się jednak zgłosić każdy, przechodząc przez casting. Pierwsza polska edycja Agenta miała miejsce w 2000 roku, a program prowadził Marcin Meller.

"Agent Gwiazdy" na ekranach pojawił się w 2016 roku. Rzecz rozgrywała się wówczas w RPA, a w programie udział wzięło siedmiu znanych mężczyzn i siedem znanych kobiet. Nazwiska osób biorących udział w inauguracyjnej odsłonie to: Hubert Urbański, Antoni Królikowski, Tamara Gonzalez Perea, Joanna Jabłczyńska, Dominika Tajner-Wiśniewska, Monika Mrozowska, Tomasz Oświeciński, Sylwia Szostak, Ewa Halina Rich, Maciej Sierdzky, Michał Szpak, Kamila Szczawińska, Piotr Więcławski i Rafał Maślak.

Nowy sezon w 2017 roku przeniósł akcję programy do Argentyny. W gronie sław pojawili się: Daria Ładocha, Jarosław Kret, Odeta Moro-Figurska, Alan Andersz, Piotr Kędzierski, Marek Włodarczyk, Edyta Zając-Rzeźniczak, Olga Frycz, Joanna Jędrzejczyk, Tomasz Niecikowski, Mateusz Maga, Julita Fabiszewska, Agnieszka Rylik oraz Michał Będźmirowski.

Zobacz także:

W 2018 roku w szranki stanęli: Michał Mikołajczak, Karolina Ferenstein-Kraśko, Ilona Ostrowska, Tomasz Ciachorowski, Piotr Świerczewski, Ryszard Andrzejewski, Anna Lucińska, Maja Włoszczowska, Julia Wróblewska, Beniamin Andrzejewski, Anna Skura, Jan Kuroń, Maciej Myszkowski i Victor Borsuk.

Zeszłoroczna edycja również przyciągnęła sławy. Z zaproszenia do Agenta skorzystali: Damian Kordas, Edyta Górniak, Krystyna Czubówna, Maria Sadowska, Viola Kołakowska, Michał Koterski, Aleksander Doba, Angelika Mucha, Agata Nizińska, Katarzyna Wołejnio, Rafał Jonkisz, Wiktor Mrozik oraz Mariola i Andrzej Gołotowie.

Prowadząca "Agent Gwiazdy"

"Agent Gwiazdy 5" najprawdopodobniej będzie prowadzony przez Kingę Rusin, tak jak edycje wcześniejsze. Dziennikarka i prezenterka od wielu już lat jest związana ze stacją TVN. "Agent" nie jest jedynym programem, w którym się pojawia i którego jest gospodynią.

Od 2005 roku Kingę Rusin oglądać można w porannym programie "Dzień dobry TVN". Była także prowadzącą, a później jurorką talent show "You can dance - Po prostu tańcz". Jako uczestniczka brała udział w programie "Taniec z gwiazdami" oraz w specjalnym, świątecznym odcinku teleturnieju "Milionerzy".

Dotychczasowi zwycięzcy "Agent Gwiazdy"

Jeśli chodzi o "Agent Gwiazdy", uczestnicy edycji, które odbyły się w latach minionych, to naprawdę mocne nazwiska. Prawdopodobnie będzie tak i w kolejnych częściach.

Kto wygrał dotychczasowe edycje programu "Agent Gwiazdy"? W odsłonie premierowej zwyciężył Antoni Królikowski - z wykształcenia reżyser, zawodowo aktor, mający na swoim koncie już ponad 30 ról. Szerokiej publiczności znany jest z ról w serialach: "39 i pół", Czas honoru", "Bodo" oraz w filmach: "Miasto 44" oraz "Mała matura 1947". Miejsce drugie w pierwszej edycji programu Agent Gwiazdy została Tamara Gonzalez Perea, a na trzeciej lokacie uplasowała się Joanna Jabłczyńska.

Rok później zwyciężczynią została Daria Ładocha - blogerka kulinarna i miłośniczka zdrowego żywienia, wówczas znana z prowadzenia kącika kucharskiego w programie "Dzień dobry TVN", dzisiaj rozpoznawalna także ze względu na kampanię reklamową jednej z sieci supermarketów. Drugą lokatę w tej edycji zajął Jarosław Kret.

W edycji numer trzy zwyciężył Michał Mikołajczak - aktor serialowy, filmowy i teatralny. Szerokiej publiczności dał się poznać, grając jedną z głównych ról w serialu TVN "Prawo Agaty". Grał także w serialach "Na Wspólnej" oraz "Pierwsza Miłość", a także filmach: "Miasto 44" oraz "Underdog". Tuż za Michałem Mikołajczakiem w trzeciej edycji uplasowali się: Karolina Ferenstein-Kraśko i Tomasz Ciachorowski.

W 2019 roku zakończyła się czwarta edycja "Agenta Gwiazdy". Zwycięzcą tej odsłony został Damian Kordas - kucharz, youtuber, autor książek kulinarnych oraz zwycięzca programu kulinarnego TVN "Masterchef Polska". Wygrał także "Dancing with the stars. Taniec z Gwiazdami" emitowany przez Telewizję Polsat.

"Agent Gwiazdy": kto wygrał - odpowiedź na to pytanie jest już jasna. "Agent Gwiazdy": kto odpadł? W kolejnych odcinkach za udział dziękowano uczestnikom, którzy najmniej trafnie odpowiadali na zadawane przez gospodynię programu pytania, a tym samym najdalsi byli od prawidłowego wskazania, kim jest tytułowy Agent.

W Agent Gwiazdy agenci to kolejno: Hubert Urbański, Odeta Moro-Figurska, Ilona Ostrowska oraz Maria Sadowska.