Alicia Vikander w wieku 28 lat ma już na półce Oscara w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa za film "Dziewczyna z portretu", dwie nominacje do Złotych Globów, trzy nominacje do nagrody BAFTA i wiele innych odznaczeń. To właśnie rola w "Dziewczynie z portretu" dała jej przepustkę do Hollywood. Wcześniej grała w szwedzkich produkcjach, a pierwsze role w amerykańskich filmach nie były znaczące - to m.in. "Ugotowany", "Siódmy syn" i "Testament młodości".

Po nagrodzonej Oscarem roli dla aktorki zaczął się intensywny rok. W 2015 zagrała jeszcze w filmie sci-fi "Ex Machina" oraz komedii kryminalnej "Kryptonim U.N.C.L.E."u boku Hugh Granta. W 2016 oglądaliśmy ją na wielkim ekranie w kontynuacji serii "Jason Bourne", a na listopad zaplanowana jest premiera adaptacji powieści "Światło między oceanami" pod tym samym tytułem.

Na rok 2017 zaplanowana jest premiera melodramatu "Tulipanowa gorączka", w którym zagrał także Christoph Waltz, JudiDench i Cara Delevingne. Wiadomo również, że Alicia Vikander zastąpi Angelinę Joliew roli Lary Croft w nowej wersji "Tomb Rider". Premiera filmu odbędzie się w 2018 roku. W walce o główną rolę wygrała z Daisy Ridley, Emilią Clarke, Saoirse Ronan i Carą Delevingne.

Zobaczcie, czy na czerwonym dywanie radzi sobie równie dobrze, co przed kamerą >>>