W sieci pojawił się film zrealizowany przez Girlgaze, w którym Amber Heard zwraca się do kobiet będących ofiarami przemocy domowej. Mówi m.in. o tym, że kobiety powinny stawać ramię w ramię i wspólnie przeciwstawiać się zmowie milczenia wokół tego tematu. Wspomina także, jak czuła się gdy przemoc zaczęła się w jej domu i zastanawia się, jak wyglądałoby jej życie, gdyby nie silne, wspierające ją kobiety w jej otoczeniu. 

W maju 2016 roku Amber Heard złożyła w sądzie papiery rozwodowe i pozwała swojego męża, Johnny'ego Deppa o stosowanie wobec niej przemocy. W mediach pojawiły się m.in. zdjęcia jej siniaków. Szeroko komentowano jednak nie tylko kwestię pobicia (i winy Deppa, za którym wstawiła się publicznie jego córka Lily Rose-Depp i była żona Vanessa Paradis), ale też temat ogromnego majątku pary, który należało podzielić po rozwodzie. Mowa o ponad 400 milionach dolarów.

Para wydała pod koniec sądowego postępowania wspólne oświadczenie, w którym Amber Heard i Johnny Depp twierdzą, że ich związek był pełny namiętności i związany przez miłość. Zapewniają też, że żadna ze stron nie rzucała fałszywych oświadczeń dla osiągnięcia korzyści finansowych, ani nie wykonywała działań mających kogokolwiek skrzywdzić. Amber Heard w ramach ugody otrzymała 7 mln dolarów, które przekazała na cele dobroczynne.