Gala amfAR to jedna z najbardziej popularnych i efektywnych  imprez charytatywnych na całym świecie. Co roku przyciąga gwiazdy światowego formatu chcące wspierać finansowo programy badawcze nad walką z AIDS. Bilet wstępu dla wielu łowców autografów to najskrytsze marzenie, a wszystko w związku oszałamiającą ilością artystów, muzyków, ludzi z branży mody, którzy przybywają wesprzeć finansowo fundację. 

ZOBACZCIE, JAK OBŁĘDNIE WYGLĄDAŁA ANJA RUBIK W SUKNIACH SAINT LAURENT W CANNES >>>

25 maja do Hôtel du Cap-Eden-Roc na francuskiej riwierze przybyli między innymi: Pedro Almodovar, Len Blavatnik, Jessica Chastain, Kenneth Cole, Milutin Gatsby, Nayla Hayek, Nicole Kidman, Diane Kruger, Eva Longoria, David Lynch, Carine Roitfeld, Lara Stone, Adrien Brody, Lewis Hamilton, Jeremy Scott, Jeremy Meeks, Olivier Rousteing, David Beckham, Will Smith, Jon Kortajarena, Bella Hadid, Lindsay Lohan czy Paris Hilton. Do tej pory konto fundacji wpłynęło ponad 190 milionów dolarów, które przeznaczono na programy badawcze i ratunkowe mające pomóc w walce z AIDS. 

Podczas tegorocznej gali wylicytowano suknie, które miały na sobie Gigi Hadid, Hailey Baldwin, Elsa Hosk, Karolina Kurkova i Irina Shayk. Jednak to nie jedyna rzecz, która została sprzedana tego wieczoru. Na konto fundacji wpłynęło ponad 2 miliony dolarów z licytacji klasycznych portretów hollywoodzkich z kolekcji Chrisa Tuckera, prawie 400 tysięcy dolarów za szansę na grę w piłkę przeciwko Davidowi Beckhamowi. Za podobną kwotę zlicytowano spotkanie z Dalajlamą, a za prawie 700 tysięcy dolarów wylicytowano samochód marki Jaguar z 1958 roku.  Łączna kwota uzyskana podczas tegorocznej aukcji wyniosła ponad 3 miliony dolarów.