Informację o rozwodzie podał plotkarski portal TMZ. Z informacji ich informatora wynikało, że Angelina Jolie złożyła we wtorek pozew rozwodowy, jako powód rozstania podając niemożliwe do pogodzenia różnice pomiędzy nią a Bradem Pittem. Dziś Robert Offer, prawnik gwiazdy potwierdził tę informację i poprosił o uszanowanie decyzji Angeliny Jolie i zapewnienie spokoju rodzinie.

Para wychowuje wspólnie sześcioro dzieci, ale we wniosku rozwodowym Angelina domaga się wyłącznego prawa do opieki nad nimi. Chce, by Brad zachował jedynie możliwość odwiedzania ich. W mediach od pewnego czasu pojawiały się plotki o tym, że to właśnie dzieci stały się przyczyną kłótni w małżeństwie Jolie-Pitt. A dokładnie kwestia dalszego poszerzania rodziny - Angelina miała marzyć o kolejnej adopcji, co nie podobało się jej mężowi.

Angelina Jolie i Brad Pitt zostali parą w 2004 roku po wspólnym udziale w filmie "Pan i Pani Smith" oraz głośnym rozstaniu aktora z Jennifer Aniston. Dwa lata temu, 23 sierpnia 2014 wzięli ślub w swojej francuskiej posiadłości Chateau Miraval. Według ostatnich informacji para jest w separacji od 15 września 2016 roku.