Ania Kuczyńska stworzyła markę, która od początku swojej działalności słynie z ubrań opierających się szybko przemijającym sezonowym trendom. Proponuje nam wysokiej jakości ubrania, które posłużą przez lata. Są nie tylko eleganckie, stylowe i oryginalne, ale przede wszystkim przyjazne naszej planecie. Mimo wszystko projektantka postanowiła jeszcze bardziej świadomie włączyć się w proekologiczne działania. 

Ania Kuczyńska x deklaracja ONZ Global Compact

Choć marka Ania Kuczyńska ufundowana została na przyjaznych planecie zasadach, to teraz jeszcze mocniej chce je wdrażać w życie i formalnie się do tego zobowiązała. W listopadzie tego roku projektantka podpisała deklarację ONZ Global Compact, a co za tym idzie zobowiązała się działać w myśl idei zrównoważonego rozwoju. 

Włączając 10 zasad ONZ Global Compact do wewnętrznych strategii, polityk i procedur marka AK wypełnia swoje obowiązki wobec ludzi i planety - czytamy w komunikacie prasowym.

Co to oznacza? Stawianie na jak najbardziej zrównoważoną technologię i tkaniny, jak również przeciwdziałanie dyskryminacji.

Ania Kuczyńska na rzecz zielonej Warszawy

Marka wspiera także finansowo Zielony Fundusz miasta stołecznego. W jaki sposób? Części środków z każdej sprzedanej rzeczy marki (ubrania i akcesoria), zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i online jest przeznaczana na zakup i sadzenie roślin cebulowych na terenach zarządzanych przez Zarząd Zieleni. m.st. Warszawy. Zielony Fundusz umożliwia marce czynne włączenie się w program budowy zielonej infrastruktury miasta poprzez udzielenie finansowego wsparcia inicjatywom proekologicznym.