Anja Rubik pojawiła się na trwającym właśnie w Berlinie 70. festiwalu filmowym Berlinale. Ale tym razem nie jako gość na czerwonym dywanie, a współtwórca jednego z prezentowanych tam obrazów. W dodatku produkcji, która zbiera świetna recenzja. Mowa o animacji Zabij to i wyjedź z tego miasta w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego, pokazywanej w ramach sekcji Encounters. Jest „autobiograficzną impresją, reminiscencją obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi”, jak czytamy w oficjalnym opisie filmu.

Mariuszowi Wilczyńskiemu, który nad swoim filmem pracował 14 lat, udało się zaangażować do projektu najlepszych polskich aktorów oraz reżyserów, którzy podłożyli głosy bohaterom animacji. To m.in. Krystyna Janda, Andrzej Chyra, Maja Ostaszewska, Małgorzata Kożuchowska, Irena Kwiatkowska, Gustaw Holubek, Marek Kondrat, Andrzej Wajda, a także wspomniana Anja Rubik. Co więcej modelka śpiewa w Zabij to i wyjedź z tego miasta jedną z piosenek! 

Bartosz Bielenia odebrał na festiwalu Berlinale prestiżową nagrodą European Shooting Star >>>

Anja Rubik, Małgorzata Kożuchowska i Andrzej Chyra promują polski film na festiwalu Berlinale 

Mariuszu, dziękuję Ci bardzo, że zaprosiłeś mnie do swojego świata i do wzięcia udziału w tym pięknym projekcie i zaśpiewania. Zabij to i wyjedź z tego miasta” jest tak pięknie surowe, czasami brutalne, gdzieś pomiędzy koszmarem, snem a rzeczywistością. To arcydzieło, które każdy powinien zobaczyć” - napisała na Instagramie Anja, publikując zdjęcia z prosto z Berlina, gdzie fotoreporterom pozowała wspólnie z reżyserem, Małgorzatą Kożuchowską oraz Andrzejem Chyrą.

O tym, czy Zabij to i wyjedź z tego miasta zdobędzie nagrodę w kategorii Encounters dowiemy się w sobotę 29 lutego. Tego dnia w Berlinale Palast międzynarodowe jury pod przewodnictwem brytyjskiego aktora Jeremy’ego Ironsa podczas uroczystej gali zamknięcia festiwalu wyłoni wszystkich laureatów. Niestety, w tym roku żadna z rodzimych produkcji nie ma szansy na najważniejsze wyróżnienie, czyli Złotego Niedźwiedzia. Jednak szansę na zaprezentowanie na Berlinale swojego najnowszego filmu Szarlatan w ramach pokazu specjalnego otrzymała Agnieszka Holland. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mariusz, thank you so much for letting me into your world and inviting me to become part of this beautiful project and sing for it. “Kill it and leave this town” is so beautifully raw, brutal at times, somewhere between a night mare, dream and reality. This is a master pieces that everyone should see. On picture with the hero of the night Mariusz Wilczynski. @berlinale #killitandleavethistown Mariuszu, dziękuję Ci bardzo, że zaprosiłeś mnie do swojego świata i do wzięcia udziału w tym pięknym projekcie i zaśpiewania. Zabij to i wyjedź z tego miasta” jest tak pięknie surowe, czasami brutalne, gdzieś pomiędzy koszmarem, snem a rzeczywistością. To arcydzieło, które każdy powinien zobaczyć. Na zdjęciu z bohaterem wieczoru Mariuszem Wilczyńskim. #zabijtoiwyjedzztegomiasta #mariuszwilczyński #berlinale2020 #anjarubik

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik) Lut 23, 2020 o 5:19 PST