Anja Rubik to modelka, którą znamy nie tylko z występów na wybiegach i udziału w sesjach zdjęciowych. Teraz możemy ją zobaczyć także w kolejnym teledysku. Tym razem modelka zdecydowała się współpracę z Matą.

Anja Rubik w teledysku Maty – modelka jako syrena

Michał Matczak, którego znamy jako Matę, jest jednym z najpopularniejszych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej. O raperze co chwilę jest głośno za sprawą jego kolejnych sukcesów. Teraz znów przyciągnął do siebie uwagę. Ogromne zainteresowanie wzbudziła jego współpraca z jedną z najpopularniejszych polskich modelek. Anja Rubik wystąpiła w jego teledysku do piosenki „Szafir”. Modelka wcieliła się w nim w postać syreny. Na tym jednak nie koniec. W teledysku Maty możemy zobaczyć jeszcze jedną znaną postać – Tomasza Kota. Jednak to modelka z syrenim ogonem jest jego główną bohaterką.

„Szafir” to piosenka opowiadająca o historii miłości, którą w klipie przeżywają postaci Anji Rubik i Maty. Raper zauważa ją na nadwiślańskiej plaży. Chce uratować jej życie. Polewa ją wodą z konewki, a w domu w tym celu używa spryskiwacza do kwiatków. Zachwycony urodą syreny chce z nią być. W tym celu zażywa miksturę, dzięki której także staje się syreną. Fani i fanki Maty cenią go nie tylko za talent wokalny, ale również za podejście do teledysków uzupełniających jego piosenki. Klip z Anją Rubik to kolejny udany projekt w jego wydaniu. Zobacz, jak wygląda historia miłości do syreny w teledysku do piosenki „Szafir”!

Anja Rubik w teledyskach – u kogo wystąpiła modelka?

Anja Rubik w ostatnim czasie koncentruje się głównie na działaniach skupionych wokół edukacji seksualnej. Jej projekt #SEXEDPL to bardzo potrzebna inicjatywa. Zanim jednak Anja Rubik stała się aktywistką i zaczęła wspierać polską młodzież, poświęcała się pracy modelki. Muza Anthony’ego Vaccarello nie tylko otwierała pokazy najpopularniejszych domów mody, brała udział w kampaniach topowych marek i ozdabiała swoją twarzą okładki najlepszych magazynów. Modelka podejmowała się także aktorskich wyzwań. Kilkukrotnie nawiązała współpracę z muzykami. W jakich teledyskach mogliśmy zobaczyć Anję Rubik?

W 2014 roku modelka wystąpiła w teledysku Mister D. Wideo Doroty Masłowskiej do piosenki „Chleb” wywołało wtedy duże kontrowersje nie tylko w polskich mediach, ale również poza granicami naszego kraju. Anja Rubik wystylizowana na stereotypową dziewczynę dresa w białych kozaczkach, spódniczce mini i kiczowatym makijażu szokowała zwłaszcza w kontekście jej innych projektów. Nie było to high fashion, do którego przyzwyczaiła swoich fanów i fanki. Pomimo wielu niepochlebnych recenzji modelka wcale nie zniechęciła się do współpracy z artystkami z branży muzycznej.

W 2016 roku po raz kolejny mogliśmy zobaczyć Anję Rubik w teledysku. Tym razem modelka nawiązała współpracę ze swoją przyjaciółką Mary Komasą. Wideo do piosenki „Lost Me” wyreżyserował Jan Komasa, brat wokalistki, który w swoim portfolio ma takie tytuły jak „Sala samobójców” i „Miasto 44”. Ten obraz jest zupełnie inny od pierwszego występu modelki w klipie. Na czarno-białym nagraniu widzimy zupełnie inną Anję Rubik, taką jaką znamy z pokazów mody, bo występuje w nim także na wybiegu. Całość jest bardzo dopracowana i idealnie współgra z piosenką. Teledysk trudno porównywać z jej wcześniej występem w klipie.

 

Zobacz także: