Anja Rubik przyjaźni się od lat z projektantem Anthonym Vaccarello, który jest dyrektorem kreatywnym Saint Laurent. Projektant zastąpił na tym stanowisko Hediego Slimane'a i wprowadził do marki nowe, świeże spojrzenie. Modelka wykorzystała popularność przyjaciela i jako swój wkład w aukcję charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeznaczyła zaproszenie na jego paryski pokaz. Prezentacja najnowszej kolekcji Saint Laurent odbędzie się 28 lutego w Paryżu. Na imprezie pojawią się gwiazdy z pierwszych stron gazet, z którymi zwycięzca będzie miał okazję porozmawiać. Dzięki Anji Rubik osoba, która pojedzie do Paryża otrzyma również możliwość spędzenia czasu z samym Anthonym Vaccarello na backstage'u pokazu.

Poza pokazem w ramach aukcji wylicytować można spędzenie dnia na planie sesji zdjęciowej do znanego magazynu, czyli towarzyszenie Anji Rubik podczas pracy. Modelka obiecała także wspólne zdjęcie ze zwycięzcą - osoba, która wylicytuje nagrodę zostanie przygotowana przez ekipę pracującą z Anją Rubik, jej makijażystów i fryzjerów. 

Anja Rubik często angażuje się w akcje charytatywne i inicjatywy społeczne, które podejmowane są w Polsce. Modelka wielokrotnie podkreślała, że choć wyjechała z kraju jako nastolatka, czuje się związana z Polską i jej problemami. Nie jest to też jej pierwszy raz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Modelka m.in. w 2015 roku przekazała na aukcję zaproszenie dla dwóch osób na pokaz Anthony’ego Vaccarello (projektującego wtedy dla własnej marki), przelot na trasie WarszawaParyż i nocleg w pięciogwiazdkowym hotelu w Paryżu. Aukcja została zlicytowana za kwotę 53 300 zł. Liczymy na to, że w tym roku uda się zebrać jeszcze większą kwotę!