W drugą niedzielę maja w ponad 70 krajach na świecie obchodzony jest Dzień Matki. To wyjątkowe święto celebruje po raz pierwszy w zupełnie nowej roli Meghan Markle, która 6 maja przywitała na świecie swoje pierwsze dziecko. Kilka dni później dowiedzieliśmy się, że syn księżnej i księcia Sussex będzie nosić imię Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Zobaczyliśmy też pierwsze oficjalne zdjęcia Baby Sussex, w tym także ujęcia z prababką i pradziadkiem maleństwa, królową Elżbietą II i księciem Filipem. Dzisiaj, z okazji Dnia Matki m.in. w Stanach Zjednoczonych, ojczyźnie Meghan, świeżo upieczeni rodzice postanowili podzielić się mniej oficjalną publikacją, wrzucając na Instagram @sussecroyal fotkę Archie'ego z życzeniami dla wszystkich - byłych, obecnych i przyszłych mam.

Zobacz także: Imię dziecka Meghan Markle i księcia Harry’ego - reakcja Netflixa to najlepsza rzecz, jaką dzisiaj zobaczycie!

Widać na nim maleńkie stopy synka Meghan i Harry'ego, dłonie księżnej Sussex, a w tle niezapominajki, czyli ulubione kwiaty tragicznej zmarłej księżnej Diany. Jest to zatem nie tylko hołd dla wszystkich mam, ale także bardzo osobisty wpis. Oprócz życzeń obok zdjęcia pojawiły się też słowa poetki Nayyirah Waheed: „Moja matka była moim pierwszym państwem, pierwszym miejscem, w którym kiedykolwiek żyłem”. I jak tu się nie wzruszyć?! Dlatego, chociaż my Dzień Matki obchodzić będziemy dopiero 26 maja, myślimy ciepło o wszystkich celebrujących to święto właśnie dziś. 

Zobacz także: Syn Meghan Markle i księcia Harry’ego pozbawiony tytułu. Dlaczego Archie Harrison nie będzie księciem?