W swoich utworach Arek podejmuje tematy trudnej miłości, rozstania, tęsknoty za przeszłością oraz beztroską. Ta płyta to również rozprawa o samotności, która jest wszechobecna, bo przecież każdy z nas kiedyś się z nią spotkał.
Krążek promowały wydane od stycznia 2023 roku kolejno single: “Najsmutniejszy człowiek świata”, “Włoski strajk”, “24H” oraz “Motel”.

– Każda historia wymaga odpowiedniego podsumowania i zakończenia. Nigdy nie wiemy, czy już jest za późno, czy coś poszło nie tak i czy nasza tęsknota za przeszłością jest uzasadniona. Zaległości w miłości to temat tak obszerny i bliski każdemu z nas, że ciężko byłoby pochylić się nad nim w kilku utworach. Czy stratę powinniśmy rozważać w kategorii końca świata, czy traktować ją jako nowe rozdanie i nadzieję na lepsze?
Chciałbym, aby ta płyta trafiła do wszystkich złamanych serduszek. Jesteśmy w tym razem!

Producentem muzycznym albumu jest Paweł Zalewski. Za miks i mastering odpowiada Marcin Gajko. Arek Kłusowski swoje najnowsze wydawnictwo promował na festiwalach Next Fest, Letnie Brzmienia i Męskie Granie, a już pod koniec sierpnia wystąpi na festiwalu TVN Top Of The Top Sopot Festival.

Tracklista:

  1. Najsmutniejszy człowiek świata
  2. Włoski strajk
  3. Wyjeżdżamy
  4. Beverly Hills
  5. Miłość w Planie B
  6. 24H
  7. Smutne buzie
  8. Motel
  9. Zjazd Absolwentów
  10. Wspomnień kolekcjoner