Joanna Kulig kilka dni temu ogłosiła, że rozpoczęła pracę na planie serialu The Eddy, nowej produkcji Netflixa, za którą odpowiedzialny będzie m.in. Damien Chazelle, reżyser La La Land i Whiplasha. Nie będzie to jednak jedyna musicalowa nowość, nad jaką pracuje platforma, gdyż jak donoszą zagraniczne serwisy, Netflix zapowiada produkcję The Prom. To musical na podstawie sztuki Boba Martina i Chada Beguelina, opowiadający historię dziewczyny z Indiany, która nie może przyjść na tytułowy prom, czyli bal maturalny ze swoją partnerką. Odnajduje ona wsparcie u grupy broadwayowskich aktorów, którzy razem z nią decydują się walczyć z niesprawiedliwością.

Zobacz także: Tomasz Kot zagra główną rolę w zagranicznej produkcji!

„The Prom” - nowy musical Netflixa z gwiazdorską obsadą

Portal Deadline informuje, że obsada The Prom będzie naprawdę gwiazdorska. Po raz kolejny razem na ekranie pojawią Nicole Kidman i Meryl Streep, które grały już razem w Godzinach Stephena Daldry’ego z 2002 roku, a obecnie można je oglądać w drugim sezonie serialu HBO Wielkie kłamstewka na podstawie powieści Liane Moriarty. Oprócz nich na ekranie zobaczyć mamy także Arianę Grande, Jamesa Cordena, raperkę Awkwafinę, Keegana-Michaela Keya oraz Andrew Rannellsa.

Za reżyserię netflixowej wersji The Prom odpowiedzialny będzie Ryan Murphy, twórca m.in. seriali Pose, American Crime Story czy Glee, a produkcją zajmą się Dori Berinstein i Bill Damaschke. Zdjęcia mają ruszyć jeszcze w grudniu tego roku, natomiast premiera planowana jest na jesień 2020 roku.

Zobacz także: Emma Watson, Timothée Chalamet i Meryl Streep w nowej adaptacji „Małych kobietek”. Są pierwsze zdjęcia!