W miniony poniedziałek 22 maja doszło do zamachu w Manchesterze podczas koncertu Ariany Grande w największej hali widowiskowej w Europie (obiekt może pomieścić nawet 20 tysięcy osób). Według agencji Reutera na miejscu doszło do dwóch wybuchów i były to najprawdopodobniej ładunki domowej roboty, które zdetonował zamachowiec samobójca. Policja nie potwierdza tej wersji wydarzeń, a informuje jedynie, że zaraz po tym, jak Ariana zeszła ze sceny doszło możliwego ataku terrorystycznego, w którym zginęły 22 osoby, w tym dzieci, a 59 jest rannych.

W związku z zaistniałą sytuacją Arianna Grande zawiesiła europejską trasę koncertową i wyraziła swoje ubolewanie na Twitterze: Załamana. Z całego serca jest mi tak bardzo przykro. Brak słów. Koncert w Łodzi cieszył się tak dużym zainteresowaniem fanów amerykańskiej gwiazdy, że planowane były dwa występy (31 maja i 1 czerwca). 

Według oficjalnego oświadczenia Ariany Grandy i jej managementu artystka wróciła do Stanów Zjednoczonych, gdzie dochodzi do siebie po wstrząsie, którego doznała. W związku z tym piosenkarka zawiesiła europejską trasę koncertową na 2 tygodnie, a co za tym idzie koncerty zaplanowane w Łodzi, Londynie, Antwerpii, Frankfurcie i Zurychu zostały zawieszone. Ariana wróci dopiero 7 czerwca na paryski koncert. 

W mediach społecznościowych zaczynają pojawiać się zdjęcia osób poszukiwanych po eksplozjach w Manchesterze podczas koncertu Ariany Grande. Wśród zaginionych jest bardzo dużo dzieci, a rodzice do tej pory nie mają z nimi kontaktu. W związku z tym na Twitterze popularny stał się hasztag #roomformanchester, za sprawą którego mieszkańcy Manchesteru proponują potrzebującym miejsca do spania albo pomoc w podwiezieniu ich gdzieś samochodem. Miasto się jednoczy i pomaga sobie nawzajem, w tym także taksówkarze. 

Poniżej treść oficjalnego oświadczenia wydanego przez Live Nation, organizatora europejskiej trasy Ariany Grande:

Z uwagi na tragiczne wydarzenia w Manchesterze, trasa koncertowa Ariany Grande Dangerous Woman zostaje zawieszona do czasu, gdy uda się ocenić sytuację i oddać należny szacunek. Zwroty będą możliwe dla wszystkich posiadaczy biletów na następujące koncerty: czwartek, 25 maja – Londyn, Wielka Brytania, The O2 piątek, 26 maja – Londyn, Wielka Brytania, The O2 niedziela, 28 maja – Antwerpia, Belgia, Antwerp Sportpaleis środa, 31 maja – Łódź, Polska, Atlas Arena czwartek, 1 czerwca - Łódź, Polska, Atlas Arena sobota, 3 czerwca – Frankfurt, Niemcy, Festhalle Messe Frankfurt poniedziałek, 5 czerwca – Zurych, Szwajcaria, Hallenstadion. Zwroty biletów będą możliwe od jutra, tj. 25 maja od godz. 10:00 w miejscach zakupu. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z bileterią.