W katalogu szwedzkiej firmy H&M znajdziecie takie marki jak Cos, & Other Stories, Monki, Weekday i Cheap Monday, a w tym roku do ich grona dołączy ARKET, czyli po szwedzku kartka papieru - odwołanie do minimalizmu, którego korzenie znajdziecie w szwedzkiej kulturze.

Czym ARKET będzie wyróżniał się na tle innych marek z portfolio H&M? Na pierwszy rzut oka bardzo przypomina COSa. Jest jednak w niej coś niezwykłego, czego nie znajdziecie w innych sklepach.

Do kogo skierowana jest oferta marki ARKET?

W ARKET znajdziecie modę męską, damską, dziecięcą, a także produkty do domu, które będą charakteryzowały trzy określenia: zrównoważony rozwój, trwałość i jakość. Do sprzedaży trafi autorska linia marki, ale także produkty marek nie związanych ze szwedzką firmą. Ubrania będą nieco droższe niż te sprzedawane w sklepach z portfolio H&M. Misją ARKET jest zaprojektowanie produktu ponadczasowego, funkcjonalnego i co najważniejsze wysokiej jakości.

Gdzie powstanie pierwszy sklep ARKET?

Jesienią tego roku ARKET otworzy swoje podwoje w Londynie na Regent Street i w Convent Garden - jednym z najpopularniejszych kierunków do robienia zakupów w stolicy Anglii, a także w Kopenhadze na Købmagergade 33 w jednej z zabytkowych kamienic pałacowych z 1773 roku - była siedziba Królewskiej Duńskiej Poczty. Wraz z fizycznymi sklepami na rynek wprowadzona zostanie także sprzedaż online.  

Jakie inne marki znajdą się w ARKET?

Zobacz także:

Według filozofii marki nie ma sensu unowocześniać i poprawiać produktów, które są już perfekcyjne, dlatego w ofercie sprzedaży ARKET znajdą się produkty między innymi takich marek jak: Adidas, Brio, Converse, Duralex, Klippan, Nature Zoo, Nike, Peugeot, Reebok czy Veja.

Co jeszcze znajdzie się w sklepach ARKET?

W każdym nowootwartym sklepie znajdować się będzie także kawiarnia założona przez New Nordic Food Manifesto, czyli na podstawie manifestu przygotowanego w 2004 roku przez dwunastu kucharzy z krajów nordyckich. W tym manifeście kucharze jasno zaznaczyli, że nordycką kuchnie śmiało można porównywać do najlepszych na świecie ze względu na jej smak i indywidualność, ale przede wszystkim ze względu na jej jakość i atrakcyjność, jak znajdziecie w kuchni regionalnej. I tak kawiarnie w sklepach ARKET będą serwowały dania z najwyższej jakości składników, a przede wszystkim pozyskiwanych w sposób etyczny i ekologiczny.