4 sierpnia światło dzienne ujrzały pierwsze szczegóły dotyczące nowego filmu „The Bikeriders”. Na ekranie znów będziemy mogli oglądać Austina Butlera, który fenomenalnie wcielił się w rolę Elvisa Presleya. U boku 30-letniego aktora zagrają również Jodie Comer, znana z serialu „Killing Eve” oraz Tom Hardy, znany z „Venoma”.

„The Bikeriders” – fabuła

Akcja filmu „The Bikeriders” inspirowana będzie zdjęciem oraz książką słynnego fotografa filmowego Danny’ego Lyona z 1967 roku o tym samym tytule. Lyon spędził wiele lat, podróżując z klubem motocyklowym – Chicago Outlaws. 

Film opowiadać będzie o powstaniu klubu motocyklowego na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych. Wydarzenia rozgrywają się w latach 60. XX wieku. W ciągu dekady klub ewoluuje ze zwykłych spotkań lokalnych outsiderów w niebezpieczny gang, który zagraża stylowi życia grupy.

„The Bikeriders” – reżyseria, scenariusz, produkcja

Za reżyserię oraz za scenariusz odpowiedzialny jest Jeff Nichols. Amerykański reżyser na swoim koncie ma między innymi produkcję z Matthew McConaugheyem „Uciekinier”. „The Bikeriders” będzie jego pierwszym wyreżyserowanym filmem od „Loving” z 2016 roku. Produkcją zajmą się Sarah Green i Brian Kavanaugh-Jones. Prace nad filmem mają ruszyć w październiku.

„The Bikeriders” – obsada

Na razie nie wiadomo jeszcze zbyt wiele na temat obsady filmu. Potwierdzeni zostali tylko Austin Butler, nominowana do nagrody Emmy za rolę w serialu „Killin Eve” Jodie Comer oraz Tom Hardy, którego ostatnio mogliśmy oglądać w „Venomie”. Nie ma również informacji dotyczących tego, w kogo wcielą się aktorzy i aktorka.

„The Bikeriders” – zwiastun

Nie ma na razie także zwiastuna produkcji. Będziemy więc musieli uzbroić się w cierpliwość. Zapowiada się dobrze!

 

Zobacz także: