Jej debiutancki album Let Go, z którego pochodzą takie hity jak Complicated, Sk8er Boi oraz I'm with You, zdobył status sześciokrotnej platyny, sprzedając się w 6 milionach egzemplarzy. 17-letnia wówczas Avril Lavigne stała się idolką nastolatek i międzynarodową gwiazdą. W sumie wydała 5 albumów, a ostatni ukazał się w 2013 roku. Chociaż planowała premierę kolejnej płyty na koniec 2017 roku, od tamtej pory Avril nie nagrała nowego materiału i wycofała się z życia publicznego. Ku zaskoczeniu i uciesze jej fanów okazało się, że w ostatnim czasie pracowała nad nową muzyką, a kilka dni temu światło dzienne ujrzał jej najnowszy singiel Head Above Water. Niestety z powstaniem utworu wiążę się smutna historia.

Avril Lavigne ma nowego chłopaka. To amerykański miliarder! >>>

Avril Lavigne cierpi na poważną chorobę

Wraz z ukazaniem się informacji o nowej piosence oraz szóstej płycie, 33-letnia gwiazda podzieliła się z fanami wstrząsającą wiadomością. Wyznała, że 5 lat temu zachorowała na boreliozę, dlatego była zmuszona skupić się na swoim zdrowiu i porzucić muzykę, będąc u szczytu kariery. Na początku żaden z lekarzy nie był w stanie zdiagnozować choroby, a wielu z nich podejrzewało depresję czy zespół chronicznego zmęczenia. Aby zwiększyć świadomość na temat boreliozy, czyli choroby zakaźnej wywoływanej przez bakterie, Avril Lavigne założyła fundację The Avril Lavigne Foundation, którą promuje przy okazji nowej płyty.

Singiel Avril Lavigne inspirowany jej chorobą

Nowa piosenka Head Above Water powstała w ciężkim dla Avril okresie, ale była jednocześnie początkiem powrotu do tworzenia muzyki. 33-latka ciężko przechodziła okres leczenia, a tekst singla napisała, kiedy myślała, że już nie wyzdrowieje. W jednym z wywiadów wyznała, że w tym okresie bardzo wspierała ją mama, ale kilka razy była bliska załamania, ponieważ borelioza bardzo utrudniła jej codzienne funkcjonowanie. Na szczęście jej stan już się polepszył, a niedługo ukaże się jej kolejna płyta po kilkuletniej przerwie. Mamy nadzieję, że Avril Lavigne wyruszy także w trasę koncertową promującą album i uwzględni Polskę! Posłuchajcie poniżej nowego utworu.