Kosmetyki oczyszczające są dla mnie podstawą pielęgnacji. Z tego powodu nie ma miesiąca, żebym nie próbowała czegoś nowego. Doskonale wiem, że jeżeli dobrze nie przygotuję skóry do pielęgnacji, to nawet najlepsze kosmetyki na niewiele się zdadzą. Poszukiwania intensyfikuję zawsze w okresie letnim. Składa się na to kilka czynników. Lato to po pierwsze czas, kiedy najbardziej przykładam się do zabezpieczenia skóry przed promieniowaniem słonecznym. Kremy SPF są zatem stale obecne na mojej twarzy. Do tego latem znacznie częściej zdarza mi się robić makijaż. Oznacza to, że obciążam mocno skórę i choć nie mam skłonności do wyprysków, to jednak mogę je sobie zafundować przez niedopatrzenia pielęgnacyjne. Podczas przeglądania nowości w sklepach internetowych już jakiś czas temu natknęłam się na kosmetyk, który wydał mi się idealny. Był jednak dedykowany cerze normalnej, mieszanej i tłustej, więc jako posiadaczka suchej skóry odpuściłam go sobie. Lawina pozytywnych komentarzy, które zaczęły pojawiać się na jego temat, przekonała mnie jednak do tego, żeby przetestować go na własnej skórze. Czy też się sprawdził?

Holika Holika Soda Pore Tok Tok Cleansing Bubble Foam – Opis

Kosmetyk, którego przetestowaniu nie mogłam się oprzeć, to pianka oczyszczająca Holika Holika Soda Pore Tok Tok Cleansing Bubble Foam. Jego działanie bazuje z jednej strony na formule, a z drugiej dodatkiem do niej jest jeszcze silikonowa szczoteczka. W składzie została zawarta gazowana woda Harrogate, soda oczyszczona, leszczyna pospolita, drzewo herbaciane oraz ekstrakt z mydlnicy lekarskiej. Każdy z nich ogrywa swoją rolę, ale kluczowa jest soda (na co wskazuje nawet nazwa kosmetyku). To właśnie jej obecność najmocniej skupia się na uwolnieniu cery od zanieczyszczeń i zaskórników, a przy tym jeszcze na redukcji zmian trądzikowych i przebarwień. Soda posiada także właściwości delikatnie peelingujące. Dzięki temu każde umycie twarzy za pomocą pianki wygładza cerę. Istotna dla działania kosmetyku jest także gazowana woda mineralna Harrogate, która odpowiada przede wszystkim za nawilżenie. Dodatkowo to właśnie ona dostarcza tlen do skóry, co przekłada się na zmniejszenie obrzęków i zaczerwienień. Dzięki temu pianka może być świetnym otwarciem pielęgnacji.

 

Holika Holika Soda Pore Tok Tok Cleansing Bubble Foam – Recenzja

Pianka Holika Holika Soda Pore Tok Tok Cleansing Bubble Foam to kosmetyk, na którego ocenę nie musiałam długo czekać. Już po pierwszym myciu wszystko było jasne. Czekając na kosmetyk moje obawy wzbudzała silikonowa szczoteczka. Na szczęście po otworzeniu paczki wszystkie zostały rozwiane. Okazało się bowiem, że szczoteczka jest nakładką. Można ją zatem zdjąć i umyć przed aplikacją, jak i wyczyścić oraz wysuszyć po użyciu. Na potwierdzenie zrobiłam zdjęcie, które jasno pokazuje to, czego zabrakło mi na sklepowych fotografiach. To jednak tylko wstęp, bo kluczowy jest oczywiście efekt końcowy.

Fot. Agnieszka Oleszek

Stwierdziłam, że mojej wrażliwej i suchej skórze taki kosmetyk nie jest potrzebny dzień w dzień. Używam go zatem dwa razy w tygodniu. W pozostałe dni zaczynam pielęgnację od olejku Holika Holika Soda Pore BB Deep Cleansing Oil (mam nadzieję, że znajdę przestrzeń, żeby i o nim więcej napisać, bo opinie, które możecie znaleźć chociażby w sklepie internetowym Cocolita, wcale nie są przesadzone – ode mnie też wędruje 5/5 gwiazdek). Wracając jednak do pianki Holika Holika Soda Pore Tok Tok Cleansing Bubble Foam, zastosowałam się do instrukcji użycia. Do umycia twarzy w zupełności wystarczają mi dwie pompki. Aplikuję piankę na dłoń i rozprowadzam po twarzy, a potem włączam w to szczoteczkę.

Samo mycie jest przyjemne nie tylko ze względu na masaż twarzy, ale również kojarzy się z dzieciństwem za sprawą zapachu cytrusowej oranżady. Po spłukaniu pianki wodą cera jest niezwykle gładka i przyjemna w dotyku. Po prostu wspaniale przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest to zatem kosmetyk dla osób, które podobnie jak ja miały ostatnio problem z dostatecznym oczyszczeniem twarzy. Teraz mam problem z głowy, ale oczywiście nie spoczywam na laurach i dalej szukam kolejnych pielęgnacyjnych i makijażowych przebojów, które potem będę mogła zmyć tą pianką, olejekiem lub jeszcze innym kosmetykiem oczyszczającym.

Zobacz także:

Holika Holika Soda Pore Tok Tok Cleansing Bubble Foam – Opinie

Z uwagi na to, że pianka Holika Holika Soda Pore Tok Tok Cleansing Bubble Foam jest dość nowym kosmetykiem, to jeszcze nie we wszystkim sklepach internetowych można znaleźć opinie na jej temat. Tych na szczęście przybywa, co jest ogromną zaletą, bo mogę z nimi skonfrontować własną recenzję i porównać wrażenia.

Pianka bardzo dokladnie oczyzcza cerę. Skóra jest czyściutka, a ciemne zaskórniki mniej widoczne. Już się polubiłam z tym preparatem – napisała Joanna w sklepie internetowym Topestetic.

Cudowna! Szczoteczka świetnie masuje twarz, natomiast sama pianka usuwa zaskórniki! Coś niesamowitego :) Zamówiłam już drugą butlę – oceniła Beata w sklepie Topestetic. Dodatkowo nie była odosobniona w swoich zapewnieniach o zakupie kolejnych opakowań, bo w innych recenzjach również pojawiły się takie deklaracje.

Świetna szczoteczka do twarzy w połączeniu z pianką rewelacyjna! Efekt błyskawiczny, a do tego pięknie pachnie! – zrecenzowała Marta na stronie topestetic.pl.