BABIE LATO, czyli w kobietach i muzyce siła

BABIE LATO to projekt muzyczny realizowany w ramach festiwalu Santander Letnie Brzmienia. Natalia Kukulska zaprosiła do współpracy 4 topowe, ale za to jak różne polskie artystki. W singlu „Cudowne lata”, który promuje cały projekt, Margaret, Bovska, Mery Spolsky, Zalia i wspomniana już Natalia Kukulska opowiadają o swoich oczekiwaniach wobec życia.

W grupie tych pięciu super-kobiet obecna jest subtelna czułość, ale i hart oraz bezkompromisowa kobiecość. W BABIM LECIE mieszają się też przeróżne historie i doświadczenia. Warto zagłębić się w ten świat.

Natalia Kukulska, Margaret, Bovska, Mery spolsky i Zalia we wspólnym wakacyjnym utworze „Cudowne lata”

Takiego kwintetu nikt się nie spodziewał, ale każdy potrzebował. Topowe polskie artystki połączyły siły, aby zaśpiewać we wspólnym letnim singlu „Cudowne lata”. I wyszło im to wspaniale.

W radosnej, pełnej energii i wakacyjnego feelingu piosence artystki wspólnymi słowami zwracają się bezpośrednio do słuchaczek i słuchaczy: „Złap to, co ci przynosi czas. Może właśnie to cudowne lata? Wszystko w sobie masz!” – czytamy w komunikacie prasowym.

Utwór jest autorstwa samej Natalii Kukulskiej oraz producenta Archie Shevsky’ego. Niesie za sobą ważne przesłanie - przypomina o tym, że najważniejsze, by grać główną rolę w swoim życiu i konsekwentnie iść wyznaczoną drogą, bo wszystko czego potrzebujesz masz w sobie.

Ze sceny będzie biła ogromna energia. Chciałabym, żeby ten projekt wyróżniał się radością i kolorem, których ostatnio trochę brakuje – mówi Natalia Kukulska.

Singiel jest już do odsłuchania we wszystkich platformach streamingowych oraz na YouTubie. Towarzyszy mu artystyczny teledysk w reżyserii Michała Radziejewskiego. Zależało mi na utrzymaniu wakacyjnego klimatu. Pomimo różnorodności prezentowanej przez każdą z artystek, odczuwamy spójność i harmonię, dzięki kwietnym motywom, grze kolorów i dominacji ciepłego światła. Te elementy wprowadzają nas w atmosferę beztroski i radości, niewątpliwie oddając esencję letnich wrażeń – zauważa autor teledysku.

Posłuchajcie piosenki i zobaczcie klip poniżej. Dajcie ponieść się letnim brzmieniom. Zdjęcia zza kulis znajdziecie w naszej galerii na dole tego artykułu.

Santander Letnie Brzmienia – najlepsza muzyka na wakacje

Santander Letnie Brzmienia to festiwal, który łączy w sobie najlepszą polską muzykę. Wydarzenie rusza już 23 czerwca, obejmie 9 miast i potrwa aż do 2 września. Przed nami ponad 100 koncertów, 30 artystek i artystów i 18 festiwalowych dni w każdym kawałku Polski. Oprócz dziewczyn z BABIEGO LATA na festiwalu będziemy mogły i mogli posłuchać jeszcze między innymi: Mroza, Kaśki Sochackiej, Nosowskiej, Darii Zawiałow, Vito Bambino, braci Kacperczyk, Brodki, Szczyla i wielu innych. Zapowiada się naprawdę wspaniale!

Zobacz także:

Harmonogram Santander Letnie Brzmienia 2023:

Bielsko-Biała / 23–24.06.2023 / Lotnisko Aleksandrowice

Kraków / 30.06–1.07.2023 / Parkowa

Rzeszów / 7–8.07.2023 / Park Sybiraków

Lublin / 21–22.07.2023 / Browar Perła

Warszawa / 28–29.07.2023 / Błonia PGE Narodowego

Łódź / 4–5.08.2023 / Ogrody Geyera

Gdańsk / 11–12.08.2023 / Plac Zebrań Ludowych

Wrocław / 18–19.08.2023 / Tor Partynice

Poznań / 1–2.09.2023 / Park Cytadela