Baby brow: Modne brwi na lato 2020. Hailey Bieber i Rosie Huntington-Whiteley kochają ten efekt!

Przez pandemię koronawirusa nie pamiętacie już, kiedy ostatni raz byłyście wyregulować brwi? To dobrze! Latem 2020 roku króluje bowiem efekt baby brow, który, jak można się domyślać po nazwie, stawia na naturalność. I w związku z tym jest banalnie prosty do osiągnięcia. A przy tym bardzo efektowny. Najlepszy dowód? Brwi Hailey Bieber, Rosie Huntington-Whiteley i Belli Hadid – top modelek, które już zdążyły pokochać ten urodowy trend. Jak wyglądają brwi typu baby brow i jak krok po kroku osiągnąć ten efekt? Nie trzymamy was dłużej w niepewności. Dobra wiadomość? Potrzebujecie jedynie pęsety, szczoteczki do brwi i odrobiny mydła. Albo żelu do brwi. Tylko tyle i aż tyle!

Baby brow: Jak zrobić „brwi na mydło” efekt, który pokochały gwiazdy? To proste!

Jeśli – jak Hailey Bieber i Rosie Huntington-Whiteley – jesteście posiadaczkami gęstych i grubych brwi o wyraźnie zarysowanym łuku, jesteście szczęściarami – właśnie na takich efekt baby brow wygląda najlepiej. Nie martwcie się jednak, z łatwością można go także osiągnąć, pomagając nieco naturze. Wystarczy sięgnąć po pęsetę i z jej pomocą usunąć pojedyncze włoski, które zaburzają regularny kształt brwi. Pamiętajcie jednak, by nie usunąć ich zbyt wiele – chodzi o to, by brwi wyglądały tak, jakbyśmy w ogóle nie poświęciły im uwagi. Im gęstsze, tym lepsze. 

Kolejny krok? Przygotujcie szczoteczkę do brwi, mydło i odrobinę wody – dla wygody może to być mgiełka do twarzy, którą spryskacie mydło. Uwaga! Baby brow najlepiej robić przez nałożeniem makijażu, w przeciwnym wypadku (ze względu na udział wody) ryzykujemy, że się rozmaże. Mydło należy zwilżyć i poczekać chwilę aż trochę się rozpuści, wówczas nabieramy odrobinę na szczoteczkę i rozczesujemy brwi. Kluczowe jest, by zaczesać je do góry (tak by sprawiały wrażenie lekko nastroszonych). Zobaczcie zresztą, jak robi to youtuberka Klaudia Owczarek, która efekt („ulizanego jeżozwierza”) pokochała już w ubiegłym roku. Zobaczcie tutorial:

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast półprzezroczystego mydła, sięgnąć po żel do brwi. Pamiętając, by on także był transparentny. Nasz faworyt? Żel do brwi Clear Lash & Brow Gel marki Artdeco, który nie tylko nadaje i przez cały dzień utrzymuje kształt brwi, ale i świetnie je odżywia. Przy okazji dodając subtelny połysk, który jest nieodłączną częścią efektu baby brow (w dodatku jest niedrogi). 

Proste? No właśnie! I jak wam się podoba?