Odkąd stery w domu mody Balenciaga przejął Demna Gvasalia, projektom wychodzącym spod szyldu marki bliżej do streetwear'u niż high fashion. Jednak dzięki temu dyrektor kreatywny uczynił ją jedną z najbardziej pożądanych marek na świecie. Balenciaga każdego sezonu szokuje, prezentując ubrania, które najpierw ciężko nam sobie wyobrazić, aby mogły stać się częścią codziennej garderoby, a potem świat mody zaczyna szaleć na ich punkcie. Przykłady? Wyglądające jak znoszone buty sneakersy czy torba do złudzenia przypominająca tą od IKEA.

Sneakersy w stylu Balenciagi, które dostaniecie w sieciówkach >>>

Kontrowersyjne projekty dotyczą przede wszystkim butów, które również za każdym stają się hitem street style'u. Sock boots czy crocsy z 10 centymetrową platformą. Tym razem chodzi o inną część garderoby, mianowicie t-shirt i koszulkę połączone w jedną konstrukcję. T-shirt T-shirt to niebieska koszulka z krótkim rękawem, która ma doszytą z przodu koszulę i kosztuje jedyne... 1,290 dolarów, czyli ponad 4,500 złotych. Ubranie jest dostępne w przedsprzedaży i zostanie wysłane pod koniec lipca – w razie gdybyście byli zainteresowani. Jest jeszcze druga wersja Double Shirt, bardziej... elegancka? Na pewno droższa, bo musicie zapłacić za nią 1,490 dolarów, składająca się z 2 koszul.

Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądają t-shirty od Balenciagi. Internauci nie kryją oburzenia, a projekty wywołały chyba więcej kontrowersji niż każdy poprzedni. Myślicie, że mają szansę stać się hitami sezonu?