Jeśli tak jak my uwielbiacie seriale, które po mistrzowsku łączą dramat i komedię, koniecznie śledźcie losy bohaterów serialu „Będzie bolało”. Ta wciągająca opowieść o grupie młodych lekarzy, którzy zdobywają zawodowe doświadczenie, pracując w londyńskim szpitalu, jest oparta na barwnych doświadczeniach Adama Kaya. Autor bestsellerowej książki o tym samym tytule po latach zrezygnował z pracy w brytyjskiej służbie zdrowia, a teraz bez ogródek opisuje trudne realia, w jakich funkcjonują początkujący lekarze  – obarczeni ogromną odpowiedzialnością, przepracowani, nie mogą liczyć, chociażby na godziwe wynagrodzenie. Po imponującym sukcesie książki, która w Polsce została okrzyknięta Najlepszą autobiografią roku 2018 przez użytkowników Lubimyczytac.pl, Adam Kay przeniósł swoją historię na karty scenariusza.

Główny bohater, tak jak pozostali pracownicy oddziału, mierzy się z problemami brytyjskiej (choć śmiało powiedzieć można, że każdej) służby zdrowia. Niekończące się nadgodziny z destrukcyjnym wpływem na prywatne życie, niedofinansowanie, przeciążony personel, który stara się walczyć o zdrowie pacjentów z należnym profesjonalizmem i empatią, mimo pogłębiającej się frustracji.

Oprócz rewelacyjnej fabuły serial skradł nasze serca za sprawą nieoczywistej narracji. Główny bohater serialu Adam Kay często łamie tu czwartą ścianę i zwraca się wprost do widza. Nie tylko zresztą on.

W roli głównej znany jako Q z filmów o Bondzie („Skyfall”, „Spectre”, „Nie czas umierać”) Ben Whishaw, laureat Złotego Globa i Emmy za serial „Skandal w angielskim stylu”. Na ekranie zobaczymy również Michele Austin („Sekrety i kłamstwa”, „Kolejny rok”, „Trafny wybór”) i Alex Jennings („Królowa”, seriale „The Crown”, „Skandal w angielskim stylu”).

Zobacz także:

Premierowe odcinki  „Będzie bolało” w piątki o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz tego samego dnia w serwisie CANAL+ online. Serialowe wydanie książki ukaże się na rynku 15.06 nakładem Wydawnictwa Insignis.

W ofercie serwisu CANAL+ online również:

YELLOWJACKETS serial, premierowe odcinki w środy od 29.06 

Kobiety połączone wspólnym losem. Uszły cało z katastrofy samolotu i wytrwały w dziczy. Teraz chcą ułożyć sobie życie, ale trauma sprzed lat powraca.

Samolot z żeńską drużyną piłkarek rozbija się w ostępach Ontario. Licealistki muszą przetrwać w dziczy. Po 25 latach przyjdzie im raz jeszcze stawić czoła mrocznym wydarzeniom z przeszłości. Doceniony przez krytykę, rozgrywający się na dwóch płaszczyznach czasowych serial z pogranicza psychologicznego dreszczowca i horroru. W obsadzie m.in. charyzmatyczna Juliette Lewis.

ZEŁENSKI już dostępny w serwisie CANAL+ online

Godzinny dokument próbujący opisać fenomen prezydenta Ukrainy, który w godzinie próby swego kraju okazał się idealnym przywódcą, bohaterem i wręcz symbolem swojego kraju - kto wie, czy nie całego cywilizowanego świata.

Jak doszło do tego, że taką pozycję zdobył polityk, którego początkowo mało kto traktował poważnie? Zełenski - przez lata głównie aktor i satyryk - był lekceważony przez swych przeciwników. Gdy wygrał wybory prezydenckie cały świat pokpiwał z Ukrainy i tej „decyzji narodu”. Dziś ten sam świat przy każdej okazji wstaje i bije brawo Żeleńskiemu, jego przemówieniom, decyzjom i charyzmie.

WSZYSTKIE NASZE STRACHY dramat, premiera w serwisie CANAL+ online niedzielę 26.06.

Sensacja festiwalu w Gdyni – na wskroś współczesny film o homofobii, religii i Polsce.

Daniel – gej, artysta, katolik – mieszka na wsi, gdzie mimo swojej odmienności cieszy się szacunkiem miejscowych ludzi Kiedy jednak szykanowana lesbijka popełnia samobójstwo, a on próbuje zorganizować drogę krzyżową w jej intencji, z kolorowego ptaka zmienia się w czarną owcę. Nagrodzony Złotymi Lwami film inspirowany postacią Daniela Rycharskiego, z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej.

JULIA dokument, premiera w serwisie CANAL+ online  we wtorek 21.06

Kucharka, celebrytka, ikona. Film dokumentalny poświęcony fenomenowi Julii Child.

To ona przekształciła kulinarną świadomość Amerykanów i utorowała drogę innym kucharzom celebrytom – przed Państwem Julia Child, autorka bestsellerowych poradników gotowania i osobowość telewizyjna. Dokument opowiada o losach tej ikony popkultury, a także o czasach, w których przyszło jej żyć i które wzbogaciła smakiem swoich potraw.

ZIELONY RYCERZ - GREEN KNIGHT już dostępny w serwisie CANAL+ online

Długa podróż ku nieuniknionemu przeznaczeniu. Widowisko oparte na legendach arturiańskich.

Kiedy Camelot odwiedza Zielony Rycerz, sir Gawain przyjmuje jego wyzwanie i próbuje zadać mu śmiertelny cios. Poniósłszy porażkę, rok później musi udać się w długą podróż, aby otrzymać cios od swojego przeciwnika. Wysmakowany wizualnie film fantasy, dla którego za podstawę posłużył XIV-wieczny poemat. Reżyseria – David Lowery, gwiazda amerykańskiego kina niezależnego.

JEŹDŹCY SPRAWIEDLIWOŚCI kryminał, premiera w serwisie CANAL+ online w niedzielę 11.06

Przypadek? Nie sądzę! Filozoficzny komediodramat twórcy „Jabłek Adama”. W obsadzie – Mads Mikkelsen.

Żona Markusa ginie w wypadku. Niebawem wdowca odwiedzają dwaj ekscentryczni nieznajomi, który twierdzą, że tragedia była wynikiem zamachu. Czy jednak akcja odwetowa, której wspólnie podejmują się mężczyźni, nie jest jedynie donkiszotowską walką z światem rządzonym przez przypadek? Filozoficzny komediodramat Andersa Thomasa Jensena, twórcy „Jabłek Adama”, z Madsem Mikkelsenem w jednej z ról.

***

CANAL+ online to serwis streamingowy oferujący tysiące seriali i filmów na życzenie oraz informacje i sport na żywo. Za dostęp do oferty serwisu można płacić wygodnie w miesięcznym modelu subskrypcyjnym i bez długoterminowej umowy, korzystać na wielu urządzeniach i odtwarzać treści w trzech streamach jednocześnie. Z CANAL+ online można obecnie korzystać przez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iOS i Android, dekoder CANAL+ BOX 4K, aplikację w telewizorze z systemem Android TV i Samsung Smart TV oraz przystawki Android TV i Apple TV.