Bella Hadid znowu zachwyca. Popularna modelka i it-girl przeszła ostatnio metamorfozę, a jej efektami pochwaliła się na swoim profilu na Instagramie. Ze zdjęć, które opublikowała, dowiadujemy się, że dołączyła do grona posiadaczek grzywki. I to nie byle jakiej. Młodsza siostra Hadid zdecydowała się bowiem na birkin bangs, czyli grzywkę w stylu Francuzek. Jeśli planowałaś zmianę fryzury, proponujemy, by w sezonie wiosna-lato 2022 zainspirować się właśnie nią. Sprawdź, czym charakteryzuje się cięcie, które podbiło serce Belli Hadid (i wielu innych dziewczyn), a także komu pasuje.

Bella Hadid zmieniła fryzurę! Postawiła na grzywkę w stylu Francuzek

Tym razem Bella Hadid nie zaszalała z cięciem czy kolorem. Pozostała przy długich włosach w odcieniu ciemnego brązu. Niemniej jednak cały świat mówi (albo pisze) o jej ostatniej metamorfozie. Wszystko za sprawą grzywki inspirowanej Jane Birkin – mieszkającej we Francji aktorki, piosenkarki i niekwestionowanej ikony stylu. Pod instagramowym postem, który możesz zobaczyć także poniżej, pojawiło się mnóstwo komentarzy z komplementami. Fanki oraz fani Belli Hadid uważają, że wygląda pięknie w nowej fryzurze. 

Bella Hadid lansuje birkin bangs – jak wygląda grzywka w stylu Jane Birkin i komu pasuje?

Trendy z lat 60. czy 70. wróciły do łask. I to w wielkim stylu. Tak zwana birkin bangs też ma swoje pięć minut – nie sposób przejść obok niej obojętnie w tym sezonie. Przejdźmy więc do konkretów. Czyli do tego, jak wygląda i komu pasuje. Uwielbiana (nie tylko) przez Francuzki grzywka jest stosunkowo długa (jednak nie powinna sięgać niżej niż do brwi). W tym wypadku kosmyki nie muszą być idealnie równe. Ba! Nawet lepiej, jeśli zostaną delikatnie wycieniowane, przez co niektóre będą krótsze od innych. Pozornie nieidealne, nonszalanckie, ultra lekkie, ale jednocześnie eleganckie cięcie to kwintesencja francuskiego stylu. 

fot. Getty Images

Birkin bangs jest bardzo uniwersalna. A to dlatego, że – w zależności od indywidualnych preferencji – można ją zaczesywać na boki albo nosić na prosto. Pasuje do długich i prostych lub subtelnie pofalowanych włosów. Sprawdzi się u posiadaczek tak zwanego wysokiego czoła, jak również u osób, które chciałyby wysmuklić twarz.