Sezon letni zachęca nie tylko do wymiany konkretnych modeli ubrań, ale również do sięgnięcia po inne kolory. Nie oznacza to, że trzeba rezygnować z nieśmiertelnej czerni, ale wskazuje, że ta może zasługiwać na małe wakacje. Jej rolę mogą przejąć nie tylko kolory od delikatnych pasteli po ich jarzeniowe i intensywne wersje. Świetnym wyborem na lato jest czysta i świeża biel, która pięknie prezentuje się w promieniach słońca. Widać to na przykładzie różnych ubrań. Również tych, które nosimy przez cały rok. Niedawno pisaliśmy o białych jeansach, które z powodzeniem mogą zastąpić w stylizacji niebieski denim. Nie jest to na szczęście jedyna możliwość, która pozwoli na przeprowadzenie małej rewolucji w codziennych zestawach. Świetną alternatywą mogą być białe spodnie na lato 2022. Poniżej znajdziesz 5 modeli do noszenia na różne okazje.

Białe spodnie na lato 2022 – Białe spodnie garniturowe

Damskie garnitury to już nie tylko strój w duchu power dressing. Teraz patrzymy nie na nie tylko pod kątem kompletu, ale też potencjału, który drzemie w poszczególnych elementach. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, żeby w tym sezonie białe spodnie garniturowe oddzielić od marynarki i kamizelki. Oczywiście w takiej konfiguracji nadal robią wrażenie. Natomiast łączenie ich tylko z kamizelką to jeden z gorących trendów na lato 2022. Mimo to warto pamiętać, że w stylizacji mogą świetnie wyglądać z crop topem, T-shirtem lub właściwie każdą inną górą z naszej szafy. Szerokie spodnie z zaprasowanym kantem dają całe morze możliwości, a biały kolor jest w tym ich sprzymierzeńcem.

Białe spodnie na lato 2022 – Białe spodnie paperbag

Masz już w swojej szafie spodnie paperbag? Jeżeli nie miałaś jeszcze z nimi styczności, to już objaśniamy tę nazwę, która początkowo może wprowadzać w błąd, ale jak się nad tym dłużej zastanowić, to ma trochę sensu. Od razu zaznaczymy, że nie chodzi o spodnie z papierowych torebek, a o ich wygląd w okolicy pasa.

Marszczenia, które powstają za sprawą gumy lub przy użyciu paska, wyglądają dokładnie jak pognieciona góra papierowej torby. Warto je zatem łączyć z koszulami, topami i innymi bluzkami, które możemy włożyć do środka lub z crop topem. Te rozwiązania pozwolą wyeksponować ozdobną górę. Białe spodnie paperbag bez trudu połączysz z rozmaitymi modelami, które masz już w swojej szafie.

Białe spodnie na lato 2022 – Białe cygaretki

Latem mamy okazję, żeby w końcu nosić nie tylko długie spodnie, ale różne wersje nogawek. Pomiędzy długimi i krótkimi jest jeszcze kilka innych rozwiązań. Jednym z nich są spodnie 7/8 sięgające nad kostkę. Taką długość mają właśnie cygaretki. Proste spodnie ze zwężającymi się ku dołowi nogawkami to jedna z opcji do pracy i na co dzień. W wielu sklepach znajdziemy je z marynarką od kompletu, ale nie tylko. Dodatkowo nawet model z eleganckiego zestawu może nabrać zupełnie innego charakteru za sprawą pozostałych elementów w stylizacji. Takie białe cygaretki jednego dnia możesz nosić z koszulą, marynarką i szpilkami, a drugiego z T-shirtem i sneakersami. Uniwersalny kolor tylko to ułatwia.

Białe spodnie na lato 2022 – Białe kuloty

O bermudach piszemy przy okazji krótkich spodenek. Natomiast kuloty zaliczają się już do spodni. Model z rozszerzającymi się ku dołowi nogawkami, które często mają długość ¾, to idealna opcja na lato. Białe kuloty można łączyć z przeróżnymi ubraniami, ale ich największą zaletą jest fakt, że piękne odsłaniają obuwie. Dzięki temu z pomocą tych prostych spodni możemy pięknie wyeksponować ulubioną parę. Nie ma znaczenia czy będą to wysokie szpilki, sneakersy na płaskiej podeszwie czy znajdujące się gdzieś pomiędzy platformy i koturny.

Białe spodnie na lato 2022 – Białe spodnie dresowe

Noszone przez całą zimę spodnie dresowe latem wcale nie idą w odstawkę. Te wygodne sportowe modele sprawdzają się o każdej porze roku. Poszczególne modele może różnicować jednak nie tylko grubość bawełnianej dzianiny, ale również kolorystyka. Białe spodnie dresowe także warto wziąć pod uwagę. Stworzą świetny duet nie tylko z bluzą od kompletu. Oczywiście białe total looki to zawsze świetny pomysł, ale nie trzeba się do nich ograniczać. Biel lubi się właściwie z każdym kolorem. Biały dół i czarna góra jest tak samo opcją wartą wzięcia pod uwagę, jak biały dół i kolorowa góra.

Zobacz także: